EMMELOORD - De gemeente Noordoostpolder heeft de figurenomloop in de Poldertoren in Emmeloord stilgezet. Dit om te voorkomen dat het kunstwerk schade oploopt door de zwerm wilde duiven die in de toren is neergestreken.
De zes figuren op de omloop kwamen elk heel en half uur naar buiten.De gemeente is naarstig op zoek naar een oplossing. Waarschijnlijk bestaat die uit het plaatsen van een stalen kooi voor de omloop zodat de duiven er niet meer bij kunnen komen. Dat kan op korte termijn gebeuren omdat de gemeente in overleg is met een bedrijf dat stalen bordessen maakt om het carillon beter bereikbaar te maken. Dat bedrijf zou dan ook de bescherming voor de omloop kunnen plaatsen.
De figurenomloop is in maart van dit jaar teruggeplaatst na een grondige opknapbeurt.
Weer en wind maar ook duivenpoep hadden de zes aluminium figuren, waaruit de omloop bestaat, behoorlijk aangetast. De figurenomloop, die de ontwikkeling van de oertijd tot heden symbolisch weergeeft met onder meer een mammoet en een polderpionier, dateert van 1992, toen de Noordoostpolder vijftig jaar bestond.
















U kon tot 01-10-2010 reageren op dit artikel.