VVD en D66 winnaars in Noordoostpolder

  donderdag 04 maart 2010 | 00:58 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 04 maart 2010 | 01:32

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
EMMELOORD - D66 en de VVD zijn de winnaars van de verkiezingen in de Noordoostpolder. D66 komt na een afwezigheid van vier jaar terug in de raad met twee zetels.
De VVD gaat van vier naar vijf zetels. De Vrije Poldermensen krijgen één zetel.

Dat blijkt uit de voorlopige verkiezingsuitslag zoals burgemeester Willem ridder van Rappard die vannacht bekend maakte. Wellicht dat de verdeling van de restzetels nog een kleine verschuiving oplevert. Die restzetels zijn nu toebedeeld aan VVD, D66 en het CDA.

De opkomst in Noordoostpolder was 59,3 procent, iets lager dan vier jaar geleden.

De collegepartijen incasseerden verlies. Het CDA zakte van acht naar zeven zetels, de ChristenUnie/SGP van vijf naar vier. De PvdA, dit keer zonder GroenLinks, hield drie zetels over. GroenLinks kreeg één zetel. De combinatie PvdA/GroenLinks had in de oude gemeenteraad zes zetels.

De Nederlandse Moslim Partij van Henny Kreeft kreeg onvoldoende stemmen voor een raadszetel.

Politieke Unie en ONS bleven beide op drie zetels.

De zetelverdeling in Noordoostpolder:

- CDA 7

- D66 2

- VVD 5

- Vrije Poldermensen 1

- GroenLinks 1

- Partij van de Arbeid 3

- ONS Noordoostpolder 3

- Politieke Unie 3

- VVD 5

- ChristenUnie/SGP 4

- Nederlandse Moslim Partij 0

VVD-lijsttrekker Bouke Wielenga vindt dat de uitslag de VVD recht geeft op een terugkeer in het college. Met wie moet blijken. Uiteraard het CDA als grootste partij. "Met de Politieke Unie kunnen we ook goed door de bocht. ONS sluit ik evenmin uit. De ChristenUnie/SGP ligt iets verder weg'', zegt Wielenga.

U kon tot 03-04-2010 reageren op dit artikel.