HARDENBERG - Na de spaarlamp komt de LED lamp. En om die te promoten kunnen inwoners van de gemeente Hardenberg exemplaren gratis krijgen.
Van maart tot en met mei kunnen (defecte en nog werkende) spaarlampen worden ingeleverd bij aankoop van een LED lamp. De tweede LED lamp (waarde bijna tien euro) is dan gratis. Er zijn tweeduizend exemplaren beschikbaar. Het is nog niet bekend welke winkeliers aan deze inruilactie mee gaan doen. Ze moeten zich nog aanmelden. De actie kost de gemeente Hardenberg niets dankzij subsidie van Wecycle.Volgens wethouder Jannes Janssen verdwijnt de helft van de spaarlampen nu nog bij het restafval. Maar door het aanwezige kwik horen ze in de chemobox.
De wethouder toont zich een ware promoter van de nieuwe lamp. "Je hebt direct licht. Niet zoals nu dat het even duurt voordat de spaarlamp aanspringt. Een LED lamp is energiezuinig en gaat langer mee dan een spaarlamp."



Sorteer reacties
















U kon tot 09-03-2012 reageren op dit artikel.