Veldzichtbewoners verkopen hun producten gehuld in landloperskleding, een knipoog naar het verleden van Veldzicht. foto Frens Jansen
Op het terrein van Veldzicht zijn diverse marktkramen in tenten opgesteld. Personeel loopt in landloperskleding, een knipoog naar het duistere verleden van de instelling. Daar waar vroeger de landlopers van de straat werden gehaald om aan het werk gesteld te worden bij de Maatschappij tot Weldadigheid zijn nu de bewoners van Veldzicht al het hele jaar druk bezig met het vergroten van de voorraad producten. Tijdens de recent gehouden Open Dag van de instelling bleek nog maar weer eens dat de Kerstmarkt echt leeft onder de patiënten. De een maakt kaarten, de ander is druk bezig in de smederij of houtbewerking, terwijl ook een groep mensen druk is met het vervaardigen van felgekleurde kaarsen. Deze staan op een grote tafel volledig uitgestald en mogen zich in een rijkelijke belangstelling verheugen. Maar dat geldt eigenlijk voor alle producten.
Terwijl latere bezoekers zich nog aan het oriënteren zijn, hebben de eerste kopers hun slag al lang geslagen. Op een paar grote kasten hangt al het kaartje verkocht, maar wie desondanks nog graag zo'n kast wil hebben kan deze gewoon bestellen. Bij de Veldzichthoeve druk spelen de muzikanten van Crescendo-Excelsior de hele avond door kerstliederen. Gehuld in extra warme kleding zitten ze in de open werkplaats. Ondertussen probeert de stichting De Ommerschans nieuwe leden te werven en staan opnieuw de kaarsen in de belangstelling.
Een eindje verderop, om precies te zijn in de Boslaan, is het ook al druk. Daar presenteren lokale ondernemers hun waren en ook hier wordt flink verkocht. Hoewel er in 2010 meer publiek was en door de vers gevallen sneeuw een echte kerstsfeer heerste, mag ook de editie van dit jaar geslaagd genoemd worden.


















U kon tot 07-01-2012 reageren op dit artikel.