Sadomasochisten uit Ommen geweerd

Auteur: door Guido Kobessen |   dinsdag 17 januari 2012 | 06:51 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 17 januari 2012 | 10:50

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
OMMEN - De contactgroep van de Vereniging Studiegroep Sado-Masochisme (VSSM) in Ommen is opgeheven. De contactgroep hield diverse bijeenkomsten in een horecagelegenheid in de omgeving van Ommen, maar de eigenaar van het pand bleek daar niet van gediend. Iedere tweede zaterdag van de maand kwamen de liefhebbers van bondage en SM (BDSM) uit de regio bij elkaar voor een ontmoeting. "Hier kunnen we over BDSM praten en gevoelens hierover met gelijkgestemden delen.
Ook wordt de mogelijkheid geboden om aan SM te doen in een ingerichte speelruimte", vermeldt de website van de VSSM over de bijeenkomsten. De groep had onderdak gevonden bij een horecagelegenheid, maar de uitbater bleek het pand te hebben gehuurd. Toen de eigenaar weet kreeg van het bestaan van de SM-party's, ontstond er een conflict met de uitbater. Hierop hebben de sadomasochisten zelf besloten te vertrekken. Welk pand het betreft, wil de VSSM niet prijsgeven. "We willen de uitbater niet met onnodige problemen opzadelen."

Volgens de woordvoerder van de VSSM is het voorval illustratief hoe er in Nederland gedacht wordt over SM-liefhebbers. "Een zaaltje huren is prima, maar zodra mensen weten dat het een BDSM-club betreft, zijn we niet meer welkom." Volgens de woordvoerder is er nog veel mis met de acceptatie van sadomasochisme. "Mensen vinden ons eng. Wij beschouwen het zelf als een geaardheid, net als hetero- of homoseksualiteit. Je bent ermee geboren."

Op de bijeenkomsten in Ommen kwamen tussen de 30 en 50 leden. De groep wordt nu ondergebracht bij contactgroep Zwolle, de enige overgebleven contactgroep in Oost-Nederland. Toch is er nog de hoop om in Ommen verder te kunnen gaan. "Weet u een nieuwe locatie, meld het dan op info@vssm.eu", laat het Ommer team weten.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik vind het een verschrikkelijk gegeven als ik hoor op chatsites die bdsm gerelateerd zijn dat mensen hun gehele identiteid moeten verhullen. Hun beste vrienden niet durven zeggen wat ze voelen uit angst om er op aan gekeken te worden.

Ik vind het een enorm tekort schieten van de menselijkheid als groepen als deze geweigerd worden in gelegenheden.

Mijn omgeving weet ervan en toont begrip, doch vinden het eng als ik naar een bijeenkomst wil. Wederom angst hoewel er inderdaar een zeer hoog gehalte aan respect voor elkaar is juist. Misschien een verkeerd beeld van wat voor mensen daar komt?
Uit alle lagen van de bevoling zijn er mensen lid, Ook universitair opgeleidde mensen vinden genot en ontspanning in hun levensstijl en geaardheid. Ook de arm der wet ben ik meermaals tegengekomen in prive, hun onderwerpend of dominerend bezig gezien.

Het logo van BDSM, staat voor Veilig, Verstandig en Vrije wil... ik zou willen dat dat het basis idee van veel meer mensen zou zijn in nederland.
Als je elkaar benaderd met dat idee, als je in het algemene leven een stopwoord zou hebben als iemand je dingen aan doet die je echt niet wilt, dan zou het een stuk aangenamer zijn.

Dus misschien moeten mensen die oordelen en groepen mensen weigeren die dingen binnenshuis houden en de omgeving er niet mee lastig willen vallen eens nadenken over wat zij zelf als normen en waarden hebben.

De reden dat er een zaaltje gehuurd word en het in besloten kring gedeeld word geeft al aan dat BDSM-ers geen problemen willen. Niet de mensen om hun heen shockerend.

Overigens ben ik geen lid van de VSSM en kom niet uit de buurt van Ommen. Het spreekt mij slechts enorm aan als sub zijnde.

Ook ik zet hier niet mijn eigen naam onder, om de mensen om mij heen te beschermen, maar mijn sub naam.

en ergens schaam ik me juist daar over....

groetjes sasja
sasja - 21-01-2012 | 14:54
Het is erg triest dat bijeenkomsten van de VSSM vaak verstoord, tegengehouden of verboden worden door omwonenden of bestuursleden van een of andere commissie.
Er is nog veel te veel onwetendheid over BDSM maar ook hoe deze bijeenkomsten verlopen, hoe belangrijk het is en hoe gezellig dit kan zijn.
Wanneer je de gemiddelde bijeenkomsten van de VSSM vergelijkt met b.v. het publiek van een discotheek of kroeg, zal men kunnen zien dat laatstgenoemde vaker en voor meer overlast zorgt dan de VSSM-bijeenkomsten.
Misschien wil een journalist van de Stentor eens contact opnemen met mij om een gedegen voorlichting te krijgen in een prettige en relaxte omgeving. Uiteraard mag deze journalist een bestuurslid, bewoner uit de betreffende buurt of de eigenaar van het pand meebrengen.

Het is toch van de zotte dat anno 2012 bijeenkomsten van SM-ers nog steeds verstoord of verboden worden!
Mrs Kate - 17-01-2012 | 18:56
Het is de vertrutting ten top, niemand heeft er last van, de eigenaar verdient er zelfs aan maar toch vind hij het nodig de politie er bij te roepen alsof er een misdaad gepleegd word.

Erg jammer, vind nu maar eens een andere lokatie..
Yelte - 17-01-2012 | 19:21
Het is toch raar dat mensen bang zijn voor BDSM'ers terwijl minstens half Nederland wel een vorm van BDSM bedrijft.
Iemand met een sjaaltje vastmaken aan bed is ook BDSM !!!
BDSM is een spel waarin meer respect voorkomt dan waar dan ook.
Alles gaat in goed overleg en er gebeurd niets tegen je wil.

Blijkbaar is het ruimdenkend Nederland toch niet zo ruimdenkend als we willen zijn.

pietje
pietje - 17-01-2012 | 18:13

U kon tot 16-02-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....