Hardenbergse bedrijven betrokken bij nieuwbouwproject in Groningen

  maandag 06 februari 2012 | 16:53 | Laatst bijgewerkt op: maandag 06 februari 2012 | 16:54

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
DEDEMSVAART/HARDENBERG; - De architectenbureaus Vellinga Menkveld uit Dedemsvaart en BDC uit Rijssen hebben de opdracht gekregen om de woningen te ontwerpen voor het nieuwbouwproject Berlage-Hof in Groningen.
In totaal worden hier 124 woningen gebouwd, verdeeld over vijf typen: Laanwoningen, Parkwoningen, Hofwoningen, Ecowoningen en parkappartementen. Ter Steege Vastgoed uit Hardenberg ontwikkelt het project en Oude Lenferink Bouw uit Hardenberg gaat het realiseren. De verkoop start medio mei. Het nieuwbouwproject Berlage-Hof, wordt gebouwd aan de Antillenstraat in de Korrewegwijk. Op de plek staan nu nog de gebouwen van de voormalige Technische School Groningen.

Bureau Vellinga Menkveld is verantwoordelijk voor de uitwerking van de woningtypen Laanwoning en Parkwoning. De eerste is qua vormgeving een knipoog naar het oorspronkelijke werk van de beroemde architect Berlage. De architectuur van de Parkwoning verwijst juist naar zijn latere, moderne periode. Architectenbureau BDC werkt de Hofwoningen en Ecowoningen verder uit.

De keuze voor de twee architecten is mede bepaald door de 120 Preview Members. Dit zijn aspirant-kopers, die bij de ontwikkeling de ruimte krijgen om mee te denken over de architectuur, maar bijvoorbeeld ook de inrichting van de directe leefomgeving. Bij elke belangrijke stap in het bouwproces worden de Preview Members betrokken. Als dank krijgen ze daarvoor onder meer bij de start verkoop diverse voordelen. Bovendien hebben ze meer mogelijkheden om hun keuze te verfijnen, dan doorgaans kan bij projectbouw. Ontwikkelaar Ter Steege Vastgoed uit Hardenberg probeert dit nieuwe concept voor het eerst uit in Groningen.

U kon tot 07-03-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....