Haven voor de zomer vernieuwd

  woensdag 25 maart 2009 | 08:57 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 25 maart 2009 | 10:03

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Een schets van de nieuwe situatie, met rechtsachter de parkeergarage Gedempte Haven. illustratie gemeente Hardenberg en Van den Oever, Zaaijer & partners architecten.

Een schets van de nieuwe situatie, met rechtsachter de parkeergarage Gedempte Haven. illustratie gemeente Hardenberg en Van den Oever, Zaaijer & partners architecten.

De huidige aanblik van de haven met een flinke zandbank voor de ingang. Sinterklaas kan hier dit jaar zonder moeite de kade halen. foto FFU Press Agency

De huidige aanblik van de haven met een flinke zandbank voor de ingang. Sinterklaas kan hier dit jaar zonder moeite de kade halen. foto FFU Press Agency

1/2
start playing the slideshow
HARDENBERG - De gemeente Hardenberg wil nog voor de zomer de haven in het centrum van Hardenberg opnieuw inrichten. "De haven wordt kwalitatief flink opgewaardeerd met onder andere een steiger waarmee nieuwe recreatiemogelijkheden worden gecreëerd", vat een woordvoerster van de gemeente de veranderingen samen.
De haven ligt midden in het toekomstige Vechtpark.

De rivier stroomde tot in het begin van de 20ste eeuw ter hoogte van de huidige markt en Burgemeester Bramerstraat. Bij de kanalisatie werd de Vecht een stuk noordelijker rond de stad gedirigeerd. In de jaren dertig werd in Hardenberg een insteekhaven gerealiseerd zodat Hardenberg weer per boot bevoorraad kon worden. Na de oorlog was de haven een ligplaats voor woonarken. In de tweede helft van de 20ste eeuw is de haven gedempt. De naam van de parkeervoorziening Gedempte Haven refereert daar aan. Pas in de jaren '90 is er opnieuw een haventje gegraven op de huidige locatie.

De gemeente Hardenberg heeft de ambitie om de Vecht en de haven weer bij de stad Hardenberg te betrekken. Bovendien wil de gemeente dat er op de Vecht meer bootjes varen. Op dit moment is recreatief gebruik van de haven niet mogelijk, omdat sprake is van verzanding.

De verzanding in de haven wordt opgelost door de plaatsing van een damwandconstructie, die de afvoerlijn van de Vecht volgt. Om daadwerkelijk recreatiemogelijkheden in de haven te creëren, wordt de damwandconstructie gecombineerd met een hardhouten steiger/wandelpromenade van 2,50 meter breed. De steiger zorgt er voor dat de damwand nauwelijks zichtbaar is. Bootjes, waterfietsen, kano's of sloepen kunnen aanleggen aan de steiger. Ook kan de rondvaartboot die tussen de Loozensche Linie en de stad Hardenberg gaat varen hier aanleggen. De haven krijgt tevens een uitgiftepunt voor outdoorartikelen. De steiger wordt aangekleed met verlichting. De steiger is afsluitbaar. Het eerste deel van de steiger beweegt mee met schommelingen in het waterpeil.

De gemeente Hardenberg voert het project uit en werkt bij de herinrichting van de haven in het Vechtpark nauw samen met het waterschap Velt en Vecht en de provincie Overijssel. Voor wat betreft de exploitatie van de recreatievoorzieningen wordt samengewerkt met private partijen en de VVV/ANWB-winkel. De plannen voor de herinrichting van de haven worden op woensdag 1 april (geen grap volgens de gemeente) tijdens een inloopbijeenkomst in Grand Café Docks aan de Gedempte Haven 4 tussen 18.00 en 20.00 uur gepresenteerd. Daarna start de procedure om te komen tot een bouwvergunning. Als alles volgens de planning verloopt, kan de realisatie half mei starten.

U kon tot 24-04-2009 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....