Kleindierensport ook voor de jeugd

Auteur: door Cor van Dalen |   vrijdag 08 oktober 2010 | 07:00 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 08 oktober 2010 | 08:35

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Eén van de keurmeesters inspecteert een konijn. De bevindingen komen op een kaart en leiden tot de toekenning van een predikaat.foto Tom van Dijke

Eén van de keurmeesters inspecteert een konijn. De bevindingen komen op een kaart en leiden tot de toekenning van een predikaat.foto Tom van Dijke

HARDENBERG - Onder de 91 inzenders van dieren voor de regionale Vechtdalshow bevinden zich tien jeugdleden. Het stemt tentoonstellingssecretaris Joop Roosma wel tevreden. "Want we moeten voorkomen dat de kleindierensport een sport voor oude mannen gaat worden." Daarom vormen extra prijzen voor jeugdleden een stimulans om met dieren naar de show te komen van de verenigingen uit Hardenberg, Dedemsvaart en Ommen.

Eigenlijk doen we te weinig aan promotie op bijvoorbeeld scholen, meent Roosma. Kwestie van tijdgebrek, luidt de verklaring. Toch proberen de organisatoren van de Vechtdalshow wel kinderen te verleiden om een bezoek te brengen aan de manege op sportpark De Boshoek. Schoolklassen zijn uitgenodigd, kinderen tot twaalf jaar mogen gratis naar binnen en er is een knuffelhoek, waarin kinderen konijntjes kunnen aaien.

De door het samenwerkingsverband van Pels en Pluim, DKC en OKPV opgezette tentoonstelling is een open show, zodat ook leden van andere verenigingen dieren kunnen inzenden. Er zijn 642 te bewonderen. Met 247 exemplaren - van groot tot klein - vormen de konijnen de grootste groep. Verder zijn er 183 dwerghoenders, 88 grote hoenders, 78 sierduiven, 5 watervogels en 41 oorspronkelijke duiven. Tot die laatste soort behoort de Lachduif, die volgens Roosma in opmars is. Binnen de tentoonstelling houdt de speciaalclub voor Zeldzame Oorspronkelijke Belgische Krielen haar districtshow, waardoor er meer dan gewoonlijk Belgische Baardkrielen te zien zijn. Tien keurmeesters hebben donderdag alle dieren bekeken en hun op- en aanmerkingen op de beoordelingskaarten laten schrijven. Dat leidt uiteindelijk tot de toekenning van een predikaat, uiteenlopend van O (onvoldoende) tot U (uitmuntend. De tentoonstellingscommissie had daarbij de hulp van vrijwilligers en dertig leerlingen van De Groene Welle. "Ze halen en brengen de konijnen naar de keurmeester, vullen de kaartjes in en hangen die later aan de kooien. Verder moeten ze een schoolopdracht doen", zegt Roosma over de inbreng van de studenten.

De show is vrijdag open van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur.


U kon tot 07-11-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....