Verrassingen tijdens tweejaarlijkse happening

Auteur: door Alfred Dorgelo |   zaterdag 05 november 2011 | 06:21

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Onder leiding van Jan Schoonhoven oefenen muzikanten en zangers voor de twee uitvoeringen van de Ommer Music Happening. foto FFU Press Agency

Onder leiding van Jan Schoonhoven oefenen muzikanten en zangers voor de twee uitvoeringen van de Ommer Music Happening. foto FFU Press Agency

OMMEN - Dirigent Jan Schoonhoven van muziekvereniging Soli Deo Gloria tikt op zijn lessenaar. Op zijn teken zet het fanfare-orkest de eerste tonen in van 'We Are The World', een trompettist tekent met zijn potlood nog snel een aanwijzing op zijn bladmuziek in de repetitieruimte van het Hervormd Centrum in Ommen.

Zie ook:

Terwijl de heren van het Ommer Mannenkoor een ruimte verder de kelen smeren met koffie, druppelen de leden van het gemengde RK-koor 'Intermezzo' in groepjes binnen.

Bijna tweehonderd muzikanten zijn al maanden bezig met de voorbereidingen voor de tweejaarlijkse Ommer Music Happening, wederom uitgesmeerd over twee avonden in sporthal de Carrousel. Vrijdag 11 november is de jeugdeditie met het opleidingsorkest van SDG en onder andere kinderkoor 'Solikids'. Een dag later, zaterdag 12 november, volgt de apotheose met het vlaggenschip van SDG, het A-orkest. Verder treden de solisten Nienke de Groot, Simone Hekman en Reza Ranjazmay op samen met eerder genoemde Intermezzo, Ommer Mannenkoor en het kinderkoor.

"Pop ontmoet klassiek, al jarenlang de Ommense variant op het welbekende Night of the Proms", weet Frank van Elburg namens de vijfkoppige organisatie te melden. Hij wordt aangevuld met weetjes en feiten door oudgediende Albert Seinen die bij de eerste editie in 1999 betrokken was. "Jan Schoonhoven is de grote initiator van het omvangrijke concert. Hij bedacht in de vorige eeuw het concept om klassieke muziek te combineren met rockmuziek en hits van nu. Het is een niet meer weg te denken evenement en een begrip geworden in Ommen, dat steevast in de oneven jaren wordt gehouden. Sinds 2009 is er ook een Junior Ommer Music Happening wat meteen een daverend succes werd."

Zowel Van Elburg als Seinen verwachten weer een uitverkocht huis. "Ik schat dat er zo'n zevenhonderd muziekliefhebbers het concert bezoeken, meer kan ook niet, anders krijgen wij ruzie met de brandweer", lachen de actieve leden van SDG. "De voorbereidingen kosten toch gauw een jaartje. Uitzoeken van muziekstukken, programma samenstellen, bladmuziek schrijven en vanaf de zomer wordt er dan wekelijks gerepeteerd."

Muzikale verrassingen zijn er ook deze avond. "Néé, wij verklappen nog niet wat het is. Dat blijft nog even geheim. Maar neem van ons aan dat het de moeite waard is. Dirigent Jan Schoonhoven is wat dat betreft bijzonder creatief en gaandeweg de repetities ontstaan er altijd de meest mooie ideeën in zijn muzikale brein."

Inmiddels is de oefenruimte tot de nok toe gevuld. Muzikanten trekken truien en jasjes uit, de temperatuur loopt enkele graden op. De concentratie is af te lezen op de gezichten, bij sommigen verschijnen de eerste zweetdruppels op het voorhoofd. Intermezzo mag zittend even toekijken hoe het Mannenkoor invalt als even daarvoor Soli Deo Gloria rustig het tempo heeft aangegeven. www.sdgommen.nl

U kon tot 04-12-2011 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....