Kamper clubs samen op veld

Auteur: door Bert-Jan Lukje |   vrijdag 03 februari 2012 | 07:12

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
KAMPEN - DOS en Go Ahead, water en vuur zou je zeggen. Maar op het gebied van jeugd gaan beide clubs samenwerken.
IJVV is de derde loot aan de boom. Alle drie de clubs zullen vijf D-spelers leveren aan het elftal waarin de beste spelers zullen terechtkomen.

In eerste instantie gaat het om een pilotfase tot en met de maand mei. Daarin traint het team twee keer en speelt het een oefenwedstrijd op het terrein van Go Ahead Kampen. "Daarvoor zijn we op zoek naar een aansprekende tegenstander. FC Zwolle of een andere club uit het betaalde voetbal. Dat zou het net een extra tintje geven. Een shirt hebben we nog niet, wellicht kunnen we in de kleuren van de stad spelen. Bij DOS en IJVV hebben ze blauwe reserveshirts", aldus Martijn Postuma, hoofd opleidingen bij Go Ahead Kampen.

Het geheel staat onder begeleiding van oud-profvoetballer Gerald van den Belt. "De insteek was om iemand voor de groep te zetten die weet hoe het er aan toe gaat. Gerald heeft lang bij FC Zwolle gezeten en is nu nog actief voor Cambuur. En hij is betrokken bij DOS", legt Postuma uit.

Het idee kwam ter sprake tijdens een tripje van IJVV naar eredivisionist Vitesse. "Ik zat als Go Ahead'er in die auto. Toen is het balletje gaan rollen. Iedereen was enthousiast, na de eerste bijeenkomst was het eigenlijk al beklonken."

Het samensmelten van de drie clubs tot een elftal moet de weerstand van de D-pupillen verbeteren en de ontwikkeling van het individu stimuleren. "De D-pupillen hebben een mooie leeftijd en zijn heel erg enthousiast. Ze zijn ook nog niet in de groei", weet Postuma.

De drie clubs willen de pilot in mei kritisch gaan evalueren om te kijken of er een vervolg komt. Wellicht worden dan daarna ook andere clubs in de gemeente Kampen bij het project betrokken.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
oplossing voor het shirt.

een gestreept shirt zoals alle drie de clubs hebben.

Het ZWART van DOS
het GEEL van Kowet
en het WIT als Rugnummer van IJVV

lijkt mij een prima oplossing
Fc chris - 03-02-2012 | 21:52
Typisch weer zo'n Calimero reactie van sportpark De Venen.
Het gaat om een prestatieteam. Jullie jeugdafdeling is niet groot en concurrerend genoeg.

Jullie zijn van oudsher de rijkste club van Kampen.
Misschien kunnen jullie de blauw witte shirts sponsoren. Ben je ook betrokken.
IJVV er - 03-02-2012 | 11:43
Waarom niet een samenkomst van alle kamper voetbal clubs , met de jeugd
Nu wordt alleen dos en go ahead genoemd , er is toch ook nog een khc
wil deze club hier niet aan mee doen ???
. - 03-02-2012 | 07:48

U kon tot 03-03-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Volg op Twitter

Jumbo of C1000

Welke supermarkt mag van u weg?

Supermarktketen Jumbo moet van de NMa winkels in Kampen, Dedemsvaart en Raalte verkopen om de C1000-supermarkten over te mogen nemen.