Stichting Kamper Kogge opgelucht na besluit over baggeren Buitenhaven

Auteur: door Wim Schluter |   woensdag 08 februari 2012 | 07:13

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
KAMPEN - De Kamper Kogge kan het komend voorjaar weer zonder beperkingen in en uit de Buitenhaven varen; komende maandag zal een gespecialiseerd bedrijf uit Genemuiden twee weken lang baggerwerkzaamheden uitvoeren bij de dichtgeslibde havenmonding. "Prachtig", reageert secretaris Jan van der Steeg op het 'baggernieuws' vanuit de gemeente. "Hier zaten we op te wachten." Eind oktober vorig jaar trok het stichtingsbestuur van de Kamper Kogge aan de bel, omdat ze zich gedwongen zag het historische vaartuig langs de IJsselkade af te meren in plaats van op de vaste plek in de Buitenhaven.
De monding van de Buitenhaven zou bij laag water wel eens een obstakel kunnen vormen bij het passeren van het schip, zo vreesde het stichtingsbestuur.

Dankzij het hoge water van de afgelopen tijd kon de Kogge uiteindelijk wel de Buitenhaven binnenvaren voor het winterse onderhoud. De bemanning zag echter met angst en beven de lage waterstand in de zomermaanden tegemoet. "En de eerste boekingen staan al weer in de agenda voor eind maart", aldus secretaris Van der Steeg. "Dan moeten we er toch weer uit kunnen."

Het bedrijf Tebezo uit Genemuiden gaat nu twee weken lang in de weer om zo'n veertig centimeter bagger uit de havenmonding te verwijderen, waardoor de diepte van de monding weer zo'n 2,5 meter beneden NAP zal komen te liggen – genoeg voor de Kogge met een diepgang van 2.10 meter om er ook bij laag water doorheen te kunnen.

De baggerwerkzaamheden, uitgevoerd door Rijkswaterstaat in opdracht van de gemeente Kampen, zullen geen verontreinigd slib opleveren.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Tebezo gaat het doen, Rijkswaterstaat voert het uit in opdracht van de gemeente Kampen. Ga zo door Stentor, lekker onduidelijk. Ik kan me zo voorstellen dat een krant (niet deze) dit soort onderwerpen beter uitlegt.
hein - 08-02-2012 | 08:36

U kon tot 08-03-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Volg op Twitter

Jumbo of C1000

Welke supermarkt mag van u weg?

Supermarktketen Jumbo moet van de NMa winkels in Kampen, Dedemsvaart en Raalte verkopen om de C1000-supermarkten over te mogen nemen.