Kamper politiek: 'Begrijpelijk, maar onverstandig'

Auteur: door Henriët Dijk |   donderdag 04 juni 2009 | 07:47 | Laatst bijgewerkt op: maandag 08 juni 2009 | 20:09

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Bewerking: Lianne Jutten

Bewerking: Lianne Jutten

KAMPEN - Een begrijpelijke, maar onverstandige reactie. Dat vindt de Kamper politiek van de actie van burgemeester Jan Oosterhof om deze krant twee weken te boycotten. Zo blijkt uit een belronde langs de fractievoorzitters.


Dat de burgemeester voor zijn mensen opkomt, oogst begrip. "Het is lastig omdat het afstraalt op één bepaalde ambtenaar. Daar moet de journalistiek terughoudend mee omgaan", zegt CDA'er Hilde Palland-Mulder. Zij onthoudt zich van commentaar op de boycot, omdat ze nog geen 'gefundeerd oordeel' kan geven.

Ook PvdA'er Janita Tabak noemt het 'goed dat de burgemeester opkomt voor zijn mensen.' "Ik snap de frustratie goed. Ik heb het zelf ook meegemaakt dat iemand zomaar dingen zei over mij. De journalistiek heeft ook haar verantwoordelijkheid", stelt Tabak. De boycot schiet in haar ogen echter het doel voorbij.

"Niet verstandig", reageert Albert Holtland van Gemeente Belang Kampen, die het 'geen manier van omgaan vindt'. Holtland stelt dat een handvol ondernemers hem heeft gebeld en zij het verhaal bevestigen. " Dat beduidt dat er wel degelijk wat aan de hand is. Als dat de juiste manier van optreden is bij de gemeente, dan staan we daar achter. Als er verschil in optreden is, dan willen we dat onderzocht hebben", aldus Holtland.

Ook Wim Rill van GroenLinks vindt dat er reden is om een en ander verder uit te zoeken. "Daar leer je van", stelt hij. Rill vindt de reactie van Oosterhof 'overdone' en voor de beeldvorming van Kampen 'nooit goed'.

SGP'er Gert Bakker vraagt zich, op persoonlijke titel, hardop af 'of de burgemeester zorgvuldig te werk gaat door zo te handelen'. Voordat hij reageert op de kwestie zelf wil hij eerst met de betrokken mensen praten.

Jan Willem Schutte van de Chris- tenUnie wil eerst de verklaring van de burgemeester afwachten voordat hij commentaar geeft. Hij vindt het jammer dat in het verhaal 'de persoon in kwestie redelijk herleidbaar is'. " Het was netter geweest als de gemeente als instituut was aangesproken", meent Schutte.

"De reactie is begrijpelijk of het verstandig is, daar zet ik mijn kanttekening bij", aldus VVD'er Bert Weever. Hij zegt dat hij zelf ook zo voor zijn werknemers zou opkomen. "Maar per definitie moet je blijven praten."

'Iets te overtrokken', zegt Wim Setz van Kijk op Kampen. "Dat tussen de gemeente en de krant de verhoudingen zodanig zijn dat er zo'n reactie komt, is nooit best."

"Het is prijzenswaardig dat hij zo voor zijn ambtenaren opkomt, maar het moet wel in proportie zijn", aldus Ruud Töller van Lijst Töller.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Heel erg goed dat de raad het begrijpelijk noemt dat de Stentor twee weken niet welkom is. Het past niet om mensen zonder wederhoor zwart te maken. Het is ook vrij doorzichtig dat de Stentor wilde scoren net voor de komkommertijd aanbreekt. Want het aloude verhaal "regeldriftige ambtenaar pest hardwerkende ondernemer" is gelet op te halen oplages in deze tijden van kredietcrisis fantastisch natuurlijk. Het suddert zo 3 maandjes door en wat maakt het uit dat we ons verlagen tot het pulpniveau van de Krant van wakker Nederland..

Sterk van een Burgemeester dat hij zich hard maakt voor zijn medewerkers. Er zal in het Stadhuis intern vast wel gesproken worden hierover. Maar dat hoeft toch niet publiekelijk in de krant, beste Stedeling?

Jammer dat de Maar zoveel negatieve publiciteit over zich heenhaalt en zich heeft laten gebruiken door de redactie van de Stentor. Ik lees niets over het beoogde effect dat aannemers massaal gaan klagen bij de gemeente. Misschien staat de Maar helaas voor hem toch wel alleen in zijn persoonlijke conflict met de betreffende ambtenaar.

De Stentor laat hem verder raaskallen over dat iedereen hem steunt. Maar waarom durven die aannemers dan niet met naam en toenaam in de krant? Als ze kerels zijn zouden ze dat doen. Ik geloof er niets van dat de in eigen ogen altijd foutloze JP zoveel steun geniet.

Naar mijn idee is het allemaal een storm in een juridisch onjuiste achtertuinvijver... terecht dat de gemeente daar aktie op onderneemt!
Keep it real - 08-06-2009 | 20:09
t'Ja Stedeling ,ligt ook maar net aan hoe ernstig beschadigd uw ' brein' (van breinstein weet u wel) inmiddels aangetast is.
Liesttrekker van de BvB én uut Brunnepe. - 05-06-2009 | 13:51
Uw partijleider
LRS

Wie spraken ook al weer op deze wijze?
O ja, mijn geschiedkundige kennis brengt me bij allemaal vervelende mensen.
Uw leider... Dat is in het duits: deine Führer....
Oei.
stedeling - 05-06-2009 | 11:21
-- wie hebben de burgemeester in de boycot geadviseerd? vraagt "STEDELING" zich af .

Ikke, zien collegae uut Brunnepe !!!
En nou ies opol'n met det zgn intressant en te deurzichtig geskrief van oe hr EB.
Uuteindelijk' vonn ie ut ok niet leuk dat ze oe de stad 'uut jaagt'm'
Sol zeg'n, olt oe maar bezig met oe partij in oprichting LRS,en kom dan gezellúg
hier weer woon.Misschien kun we nog we un liestvebinding angoan.
Want GBK en Töller'm mien - umme wel eel "onbegriepelúkke" reed'n - de deure
weez'n
Liestrekker van de BvB én uut Brunnepe. - 05-06-2009 | 10:59
Hoe kun je het verzinnen " Landelijke Registratie Schuldsanering "
Maar zo rekenen, in een land waar het mogelijk is een partij voor de dieren op te richten,en zelfs meer dan"actief kunnen opereren", dergelijk gekkegeden er ook nog wel bij kunnen.

O ja, "LRS" , niet vergeten de site van en de voorwaarden VNG te na te zien.
De voorwaarden/eisen welke gesteld worden een politieke partij uit de grond te stappen zijn behoorlijk .Daarnaast, hieraan ook nog hoge kosten verbonden zijn.
En lezend waar uw partij voor staat....... .....

Nee hoor, maar alle gekkegeit'n op'n stökkien goede vriend, overweeg toch een lijstverbinding aan te gaan met BVB.
Ja weet het, voor ik deze naam liet inschrijven ,goed nagedacht wat zoal van deze initialen wel niet te maken viel.Want voor je het weet hang je LRS.
Zie je maar weer hoe creatief sommigen wel niet zijn .En denk vast de enige niet zal zijn
"collegae" - 05-06-2009 | 09:37

U kon tot 08-07-2009 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Volg op Twitter

Jumbo of C1000

Welke supermarkt mag van u weg?

Supermarktketen Jumbo moet van de NMa winkels in Kampen, Dedemsvaart en Raalte verkopen om de C1000-supermarkten over te mogen nemen.