Zes melkkoeltanks van Kampen naar Malawi

  zondag 26 juli 2009 | 14:47 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 28 juli 2009 | 16:37

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Trotse leden van de commissie Kampen-Tanzania bij het transport van de melktanks. foto Eigen foto

Trotse leden van de commissie Kampen-Tanzania bij het transport van de melktanks. foto Eigen foto

KAMPEN/PEIZE - Dankzij een collecte van de Commissie Ontwikkelingssamenwerking Kampen-Tanzania kunnen boeren in Malawi binnenkort hun melk een stuk beter bewaren. Naar verwachting halverwege september komen in Lilongwe zes 'Kamper' melkkoeltanks aan.

Het gaat om gebruikte tanks die bij Unitank in Peize zijn gereviseerd. Bovendien zijn de roestvrijstalen melktanks voorzien van een 5pk koelinstallatie. De commissie heeft in oktober vorig jaar de collecte gehouden. Op 15 juli konden zes tanks naar de haven in Rotterdam worden gebracht. Het containerschip Dal Kalahar verscheept de melktanks naar de zeehaven Beira in Mozambique. Vandaar gaan ze naar Lilongwe in Malawi.

De melkkoeltanks zijn bestemd voor melkverzamelpunten in Malawi en in het bijzonder voor de boeren die zijn aangesloten bij de boerencoöperatie MDFA in Mzuzu. Met behulp van de tanks wordt de kwaliteit en de houdbaarheid van de melk verbeterd.

Het proces wordt daar begeleid door de 'Nederlansdse Canadees'Floris van Woudenberg. Hij is coördinator en adviseur van het Malawi Milk Producers Association.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
ik zou binnenkort ook maar weg laten want het verschepen van containers en vracht via mozambique duurt sowieso een half jaar als het niet langer is. Vooral in de haven van mozambique willen ze de papieren nog wel eens 10x controleren,
maar ik zie ze vanzelf wel staan,
groetjes uit limbe
Margriet - 28-07-2009 | 16:37
Is er wel stroom dan.
Zal niet eerste keer zijn een dergelijk goed
bedoelde aktie niets uithaald.
Ziekenhuisjes inrichten met hier afgeschreven
materiaal terwijl er geen stroom of kapotte
generatoren stonden.Hebben ooit van een
oude ambachtschool bankwerk en machinale
houtbewerkings machine's verscheept naar een regio
in Africa waar Edison en Ampére nog langs moesten komen.
uitvinder zwart garen toen 't witte er reeds was. - 27-07-2009 | 09:34

U kon tot 27-08-2009 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Volg op Twitter