Monumentenwacht uit zorgen om Van Heutsz

  woensdag 25 mei 2011 | 16:23 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 25 mei 2011 | 16:59

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
KAMPEN - De Van Heutszkazerne moet in zijn geheel worden gerestaureert, dus inclusief het schoolgebouw. Dat stelt de Kamper Monumentenraad in een brief aan de gemeenteraadsleden Kampen.

Zie ook:

Directe aanleiding voor de noodkreet is de gemeenteraadsvergadering van vanavond waarin de raad vervolgstappen zet op weg naar de beoogde herbestemming van de kazerne. Het college van burgemeester en wethouders wil graag een cultuurcluster in het gebouw bestaande uit onder meer de bibliotheek en het gemeentelijk archief.

De Monumentenraad vreest echter dat het gemeentebestuur zich teveel focust op alleen het hoofdgebouw en daarbij te makkelijk voorbij gaat aan de 'hoge monumentale en stedenbouwkundige waarde van zowel de exercitieloods als het schoolgebouw.' Ze baseert zich daarbij op de visie en motivatie van de Bond Heemschut, de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed en het Oversticht. Een tweede bron van zorg is de informatieverstrekking tijdens een viertal voorlichtingsbijeenkomsten van de gemeente die soms 'onvolledig, tegenstrijdig of gekleurd' zou zijn.

De volledige brief van de Monumentenraad is te vinden op www.destentor.nl/kampen
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
De link naar de brief doet het niet.
Dario - 25-05-2011 | 16:57
gerestaureert? Met een t? Slaap lekker verder.....
Dario - 25-05-2011 | 16:56
Neem aan geplande gemeenteraadsvergadering niet vanavond maar morgen,donderdag avond bedoeld?
Toch? - 25-05-2011 | 16:40

U kon tot 24-06-2011 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Volg op Twitter

Jumbo of C1000

Welke supermarkt mag van u weg?

Supermarktketen Jumbo moet van de NMa winkels in Kampen, Dedemsvaart en Raalte verkopen om de C1000-supermarkten over te mogen nemen.