Verkeersslang moet ouders opvoeden

Auteur: door Wim Schluter |   dinsdag 04 oktober 2011 | 06:44

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Op basisschool De Trekschuit in IJsselmuiden openden verkeerswethouder Pieter Treep en politiechef Pieter van der Linden op een hippe fiets (chopper) het project de Verkeersslang. foto Freddy Schinkel

Op basisschool De Trekschuit in IJsselmuiden openden verkeerswethouder Pieter Treep en politiechef Pieter van der Linden op een hippe fiets (chopper) het project de Verkeersslang. foto Freddy Schinkel

IJSSELMUIDEN - In basisschool De Trekschuit is maandagochtend het startsein gegeven voor een fiets- en wandelvriendelijke verkeersactie, die de omgeving van de school gezonder en verkeersveiliger moet maken.
De opening van de actie rondom de 'Verkeersslang' werd verricht door wethouder Treep, die een parcourtje reed op het plein van De Trekschuit tegen teamchef Van der Linden van de politie. Treep, gehinderd door een niet al te wendbare fiets, verloor glansrijk van de teamchef, maar hield de kinderen voor dat fietsen vooral gezond en leuk is. "Het belangrijkste is dat je tegen je papa of mama zegt; kom, we gaan vandaag niet met de auto, maar lopend of met de fiets naar school", hield Treep de kinderen voor.

Gesneden koek voor Luuk Uelderink uit groep 8, die vandaag weer op de fiets naar school kwam. "Bijna altijd. Alleen op vrijdag niet. Dan moet m'n vader met de bus naar z'n werk geloof ik." Luuks ervaringen kloppen wel ongeveer met het algehele beeld dat De Trekschuit heeft van het verkeersgedrag van de leerlingen en hun ouders. "We hebben een nulmeting gedaan", aldus directeur Henny Beckers. "En nu komen we uit op zo'n 76 procent van de ouders die met de fiets of lopend naar school komt. Mooi, maar aan het einde van de week willen we op 85 procent zitten." Voor moeder Marjolein Kanis van de vierjarige Janyk is de keuze iedere ochtend niet zo moeilijk. ,,Ik woon daar", wijst ze naar de overkant van het schoolplein. "Dus ik ga inderdaad altijd lopend met Janyk naar school." Ondanks dat kan ze de actie rondom de Verkeersslang wel waarderen. "Je ziet als omwonende van de school toch wel de nodige problemen als veel ouders met de auto naar school komen. Nee, geen gevaarlijke situaties hoor. Maar wel opstoppingen." Ook vader Carlo Grobben heeft vandaag zoon Sem met de fiets naar school gebracht. "Ja, 't is heel belangrijk. Ik probeer ook altijd wel met de fiets te komen. En dat zeg ik niet alleen omdat mijn echtgenote hier verkeersouder is." Dat Sem juist vandaag heeft gekozen voor de rugzak met bedrukking van het Disney-merk 'Cars' was hem nog niet opgevallen. "Oh, ja…sorry. Nou ja, kinderen hebben zo hun voorkeuren qua merken he?" Met behulp van een met stickers in te vullen 'Verkeersslang' moet aan het einde van de week duidelijk zijn of de doelstellingen van de actie bij onder meer De Trekschuit deze week zijn gehaald.

U kon tot 02-11-2011 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Volg op Twitter

Jumbo of C1000

Welke supermarkt mag van u weg?

Supermarktketen Jumbo moet van de NMa winkels in Kampen, Dedemsvaart en Raalte verkopen om de C1000-supermarkten over te mogen nemen.