'Al tien jaar geen onderhoud bomen buitengebied Lochem'

  dinsdag 13 december 2011 | 14:33 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 13 december 2011 | 14:53

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: ANP

Foto: ANP

LOCHEM - De gemeente Lochem doet al tien jaar niets meer aan onderhoud van het groen in het buitengebied.
Dat heeft een medewerker van de afdeling groen van de gemeente aan de Bomenstichting Achterhoek verteld.

De Bomenstichting stuurde begin deze maand een brief aan het college van burgemeester en wethouders over de zorgwekkende situatie in Lochem. De gemeente heeft de wettelijke verplichting om het groen te onderhouden.

Gebeurt er een ongeluk, dan kan het moeilijk worden om de schade van de verzekering terug te krijgen. De gemeente is immers op de hoogte van het feit dat er sprake is van achterstallig onderhoud.

Volgens Marjan Houpt van de Bomenstichting is de tijd van onderzoeken voorbij en is de tijd van aanpakken aangebroken. "Aan de andere kant zien we wel dat er veel geld naar Etalage naar de Toekomst gaat, en de opbrengst van de verkoop van snippergroen in de reserve wordt gestopt."

Een woordvoerster van de gemeente Lochem stelt dat er wel regelmatig, maar niet structureel, onderhoud wordt gepleegd. Ook is er geen registratie van.

Bomen langs sommige wegen, zoals de Dwarsdijk en de Bouwhuisweg, worden goed bijgehouden. De gemeente reageert bovendien op klachten van bewoners, zegt de gemeentewoordvoerster.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Wat een gekanker weer op De la Court. En dat in kerstbomentijd. Lochem op z'n smalst hoor. Vraag me eerder af in hoeverre die Bomenstichting wel een betrouwbare bron is. Of is dit weer een set-up met de Stentor om populistische bladvulling te produceren? Ofwel: wel weer erg slechte journalistiek!
Spacelord - 16-12-2011 | 21:51
Inderdaad Thijs de la Court!! Wethouder vanGroenLinks.
Hoe Groen is GroenLinks?? Alleen in naam maar niet in daden!
aderiaan te braak - 13-12-2011 | 21:47
Zal die wethouder zijn medewerkers wel alweer zwijgplicht opleggen. Of ontslaan, zoals hij deed met zijn ambtenaar die zijn leugens over de lindebomen aan het licht bracht. Feodale toestanden!
H. Jansen - 13-12-2011 | 17:05
Ja, dit verbaast me niet. Als je de mannen die het summiere onderhoud plegen spreekt, zijn ze vrijwel geen van allen gelukkig met dit "bomenbeleid" van deze gemeente...
F. de Bruin - 13-12-2011 | 15:08
En wie is hier weer voor verantwoordelijk? Inderdaad Thijs de la Court! Wanneer komen we in Hemelsnaam eens van deze man af. Een voordeel; binnen zijn eigen partij hier in Lochem begint men hem behoorlijk zat te worden.
inwoner van Lochem - 13-12-2011 | 16:11

U kon tot 12-01-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Supermarkten

Supermarktstoelendans?

De gemeente Lochem onderhandelt met Albert Heijn over de verplaatsing van de supermarkt van het Graafschapterrein naar het voormalige gasfabriekterrein aan de Julianaweg. Er is daar meer ruimte, ook voor parkeerplekken. Wat vindt u?