Herstel theater Gorssel in zicht

Auteur: door Martin Vink |   dinsdag 24 januari 2012 | 10:06 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 24 januari 2012 | 10:10

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Nog maar weinig op de hoek Molenweg-Esdoornlaan in Gorssel herinnert aan het vroegere openluchttheater. De halfronde muur van Bentheimer zandstenen, waarvoor de optredens waren, is er nog wel.foto Ab Hakeboom

Nog maar weinig op de hoek Molenweg-Esdoornlaan in Gorssel herinnert aan het vroegere openluchttheater. De halfronde muur van Bentheimer zandstenen, waarvoor de optredens waren, is er nog wel.foto Ab Hakeboom

GORSSEL - De Dorpsraad Gorssel heeft het geld voor het opknappen van het openluchttheater en de heemtuin bij elkaar.
De provincie Gelderland heeft onlangs toegezegd 26.000 euro te geven.

"We zijn hartstikke blij dat we als dorpsraad dit bij elkaar hebben kunnen scharrelen", reageert bestuurslid Bob Kempink van de dorpsraad. De kosten van het herstel van het openluchttheater/ heemtuin op de hoek Molenweg-Esdoornlaan, zijn geschat op 49.500 euro. De gemeente, de dorpsraad en de Rabobank leggen ieder zevenduizend euro op tafel, De Groene Waarden doet voor 2.500 euro mee. De provincie zorgt voor het restant.

Eerst dient de gemeente het bestemmingsplan aan te passen voordat de dorpsraad met de opknapbeurt kan beginnen. Op veel tegenwerking uit de buurt rekent Kempink niet. Hij herinnert aan het onderzoek dat de dorpsraad onder bijna zestig huishoudens heeft gehouden. Negentig procent van hen ging akkoord met het initiatief.

Enkele buurtbewoners hebben destijds wel hun vrees geuit voor bijvoorbeeld parkeerproblemen. "Echte bezwaren zijn er niet", zegt het bestuurslid van de dorpsraad. "Vijf à zes keer per jaar is er een koffieconcert en een keer een toneelvoorstelling."

Volgens hem zal de uitvoering van het project ongeveer twee maanden in beslag nemen. De dorpsraad gaat nu aan de slag om een bestek te maken.

Het plan waar de dorpsraad nu vanuit gaat, is een versoberde versie. Eerder droomde het platform van onder meer een overkapping, zoals het theater vroeger heeft gehad. Dat vorige plan zou bij uitvoering ongeveer een ton kosten. Als te duur is dat concept verlaten. In het versoberde plan ziet de dorpsraad af van de overkapping. Het project omvat onder meer het opmetselen van de bestaande kleedruimte, het waterdicht maken van het dak, het bestraten van het podium, het plaatsen van eenvoudige zitbanken voor ongeveer honderd mensen en het weer begaanbaar maken van looppaden en trappen.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ha Janneke,Lekker bezig zie ik al wel. Ik ben sektiem wel jaloers op je. Hier gelukkig ook tropisch weer.Zaterdag met jouw gele monster (open dak was onze redding!) naar Haarlem geweest. Nachtleven bekeken: Lijkt me ook geschikt voor het Dispuut. Gisteren bakken in Bloemendaal en WK op KwasiR.Ik ben benieuwd naar jouw verdere avonturen!!Geniet er maar van en de groeten,Erik
Arely - 12-02-2012 | 22:34

U kon tot 23-02-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Supermarkten

Supermarktstoelendans?

De gemeente Lochem onderhandelt met Albert Heijn over de verplaatsing van de supermarkt van het Graafschapterrein naar het voormalige gasfabriekterrein aan de Julianaweg. Er is daar meer ruimte, ook voor parkeerplekken. Wat vindt u?