Bestemmingsplan 'Gelselaar Dorp' moet over

  vrijdag 03 februari 2012 | 10:19 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 03 februari 2012 | 10:22

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
GELSELAAR/DEN HAAG - Het bestemmingsplan 'Gelselaar, Dorp 2010' moet van de Raad van State op een punt aangepast worden. Het perceel van bosbouwbedrijf en caravanstalling Mensink aan de Van Bevervoordestraat 18-20 ligt midden tussen de woonhuizen.
Op die plek in de bebouwde kom van Gelselaar is een bedrijf ongewenst, vindt Berkelland. De gemeente onderhandelt dan ook al jaren met Mensink over verplaatsing van de onderneming.

Desondanks kreeg het perceel vorig jaar in het nieuwe bestemmingsplan 'Gelselaar, Dorp 2010' een bedrijfsbestemming. Tot grote verbazing van omwonenden was er een klein bedrijventerrein getekend op de plek die al sinds de jaren negentig in beeld is voor de woonwijk Teeuwland 2. Zaken zoals een aannemer of een fitness-studio zouden zich er in de toekomst op grond van de nieuwe bestemming makkelijk kunnen vestigen.



Buurman Stephan Masselink trok bij de Raad van State aan de bel. Die heeft hem in het gelijk gesteld.

De gemeente Berkelland stelde tijdens de zitting dat de nieuwe bestemming uitsluitend was bedoeld om het bestaande bedrijf tijdelijk toe te staan. Een vreemde kronkel, oordeelt de Raad van State.

De gemeente heeft met het plan 'niet bereikt hetgeen is beoogd', aldus de conclusie van het Haagse bestuursorgaan. Het bestemmingsplan 'Gelselaar Dorp' moet daarom op dit punt over.

Lees verder pagina 30: Geen woningbouw op hoek Diepenheimseweg

U kon tot 04-03-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Supermarkten

Supermarktstoelendans?

De gemeente Lochem onderhandelt met Albert Heijn over de verplaatsing van de supermarkt van het Graafschapterrein naar het voormalige gasfabriekterrein aan de Julianaweg. Er is daar meer ruimte, ook voor parkeerplekken. Wat vindt u?