Verzet in Bronckhorst en Berkelland tegen masten

  woensdag 15 februari 2012 | 07:00

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ANP Photo

ANP Photo

HENGELO(G) - In de gemeente Bronckhorst zijn gebieden waar geen of nauwelijks bereik is voor mobiele telefoons. Daarom zijn meer antennes nodig.
Dat zegt het college van burgemeester en wethouders dat daarom de raad voorstelt het beleid te wijzigen. In plaats van 250 meter tussen een woning en een antennemast kan -er als de raad akkoord gaat- straks een antenne geplaatst worden op honderd meter van die woning. Het onderwerp staat in maart op de raadsagenda.

Zo'n vijftien bewoners van de buurtschap Noordink (Hengelo) heeft hier bezwaar tegen. Hengeloër Gerrit Jacobs zegt dat als er in zijn woonomgeving een mast wordt geplaatst en hij daarom moet verhuizen, hij de gemeente aansprakelijk stelt voor de verhuiskosten of de kosten die nodig zijn om zijn woning af te schermen.

In de gemeente Berkelland mag de KPN ondanks bezwaren van elf gezinnen toch een UMTS-zendmast plaatsen aan de Lebbenbruggedijk in Broculo.

De familie Luttikholt, één van de bezwaarden, stelt dat nog steeds niet duidelijk is wat de lange termijneffecten zijn van elektromagnetische straling.

Luttikholt kondigt aan een schadeclaim in te dienen bij de gemeente, de KPN en de achterbuurman op wiens grond de mast komt te staan.

"We hebben een taxateur ingeschakeld Die schat dat onze woning door de komst van de mast 25.000 euro minder waard wordt", zegt Jos Luttikholt.

In Ruurlo zijn Peter en Alice Lentjes een handtekeningenactie begonnen tegen een verhoging van een bestaande mast aan de Dorpsstraat om er GSM- en UMTS-antennes op te plaatsen. "We vinden dat de aanvraag moet worden afgewezen", zegt Peter Lentjes.

"Want naast negatieve gezondheidseffecten tast het het dorpsgezicht van Ruurlo aan en levert het een waardedaling van de huizen in de directe omgeving. op."

Volgens de Ruurloër is er ook geen noodzaak omdat er voldoende zendmasten staan. Onder meer aan de Venterkamp en Wildenborchseweg. Daarnaast zijn er vergunningen verleend of lopen er nog aanvragen voor de Groenloseweg, 't Ruurlose Broek en de Lebbenbruggedijk, stelt Lentjes.

Lees verder op pagina 29: 'Het ergste is het sociaal isolement'
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Celstress, elektro-allergie, elektrohypersensitief (EHS) en stralingsziekte
Ik ben echt niet de eerste die roept dat al die zogenaamde aandoeningen fabels en baarlijke nonsens zijn. Bedacht om uw veel geld afhandig te kunnen maken. TROS RADAR: Misschien wist u het nog niet, maar er is een kans dat u lijdt aan een ernstige vorm van 'celstress': een gevolg van elektrische straling afkomstig van bijvoorbeeld uw computer of mobiele telefoon. Tenminste, dat beweren sommige bedrijven. Gelukkig bieden zij ook de oplossing aan voor maar een paar duizend euro… http://www.trosradar.nl/uitzending/item/1840/celstress/?tx_brmenu2010[year]=2011

Luisje - 21-02-2012 | 21:33
Bij een verlaging van de maximale toegestane veldsterktes zal tot gevolg hebben dat het bereik van GSM/UMTS afneemt . Daardoor is een een forse toename van het aantal toegangspunten (antennes) binnen de bebouwde kom. noodzakelijk Nu worden GSM/UMTS masten nog steeds zover mogelijk buiten de bebouwing geplaatst. Daarmee raken de tegenstanders ,door eigen toedoen, van de regen in de drup. Dat bewijst maar weer dat die groep geen enkel inzicht heeft in de techniek en de ontwikkelingen daarvan. Overigens zijn er intussen voldoende serieuze ! rapporten die aantonen dat er geen gevaren voor de volksgezondheid bestaan met de huidige normen. (o.a.VITO België ) De strijd tegen GSM/UMTS is een al lang verloren strijd. Helaas vormt die strijd , gezien de epidemische toename van het aantal mensen met psychische problemen, veroorzaakt door alle die bangmakerij wel een gevaar voor de volksgezondheid.
Luisje - 21-02-2012 | 18:13
@Ria Luttikholt,

Stop_UMTS grossiert in fabels en baarlijke nonsens.

Er is maar één effect en dat is thermisch, ofwel warmte. Er is niet één deugdelijk uitgevoerd wetenschappelijk onderzoek waaruit blijkt dat er andere effecten zouden bestaan. Het voert wat ver om alle 1186 onderzoeken uit het bestand van de Wereldgezondheidsorganisatie te bespreken. Laten we hier volstaan met de constatering dat zij na grondige studie van al deze onderzoeken tot dezelfde conclusie komt: geen gezondheidseffecten te verwachten; niet op de korte en niet op de lange termijn; niet door kortstondige en niet door langdurige blootstelling.
Luisje - 18-02-2012 | 15:39
@Ria Luttikholt.

"Net als Gerrit Jacobs zijn wij gevlucht voor GSM masten na flinke fysieke klachten."
Het ziekteverschijnsel schijnt besmettelijk te zijn, of is het aanstekelijk ? . Meerdere leden van de familie Luttikholt krijgen in de buurt van GSM hetzelfde probleem. Kun je in zo'n geval niet veel beter spreken van een (massa) psychose ? Of is er sprake van een onleefbare situatie als niet ieder gezinslid het spelletje meespeelt. Dan wordt het echt tijd voor een psychiater !
Luisje - 17-02-2012 | 09:29
@Steven.
En het afgegeven vermogen is ongeveer hetzelfde als van een remlichtlampje van een auto. Het moet je hobby maar zijn. Klagen over (bijna) niets ! Je kunt er net een paar pinda's mee verwarmen .
Luisje - 15-02-2012 | 21:20

U kon tot 15-03-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Supermarkten

Supermarktstoelendans?

De gemeente Lochem onderhandelt met Albert Heijn over de verplaatsing van de supermarkt van het Graafschapterrein naar het voormalige gasfabriekterrein aan de Julianaweg. Er is daar meer ruimte, ook voor parkeerplekken. Wat vindt u?