Van der Most koopt landgoed De Haar Gorssel

Auteur: door Martin Vink |   dinsdag 24 maart 2009 | 07:35 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 24 maart 2009 | 08:36

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

GORSSEL - De horeca- en vastgoedondernemer Henny van der Most heeft het landgoed De Haar aan de Zutphenseweg 11 in Gorssel gekocht. Voor het terrein met het rietgedekte landhuis betaalt hij 4,5 miljoen euro. Dat blijkt uit gegevens van het kadaster

.

De nieuwe eigenaar wil niet reageren. Volgens zijn woordvoerster zit Van der Most niet te wachten op publiciteit over het landgoed in Gorssel. Het perceel langs de provinciale weg N348 beslaat ruim tien hectare. Voorheen woonde op die locatie Klaas de Leeuw, voormalig directeur van het bouwbedrijf Van Wijnen.

Van der Most verwierf landelijke bekendheid door oude bedrijfspanden op te kopen en die te verbouwen tot horeca- en amusementsgelegenheden. Een van zijn bekendste projecten was het kopen van een leegstaande bontweverij in Slagharen, die hij omtoverde tot het zwem- en saunacentrum De Bonte Wever.

Verscheidene andere avonturen volgden daarna. Te denken valt daarbij aan het hotel en uitgaanscentrum Preston Palace in Almelo, Kernwasser Wunderland Kalkar en Kernies Familienpark in het Duitse Kalkar en De Koperen Hoogte, het horeca-project in en op de voormalige watertoren bij de Lichtmis langs de A28. De ondernemer verplaatst zich graag door de lucht. Bij de gemeente Lochem is geen aanvraag binnengekomen van Van der Most om op de nieuwe stek in Gorssel met zijn helikopter te landen en op te stijgen. Dat laat een woordvoerster van de gemeente Lochem weten.

Overigens mag hij al jaren met zijn helikopter landen en opstijgen in het buitengebied van de stad Lochem. "Hij heeft daarvoor een verklaring van geen bezwaar van de gemeente", zegt de gemeentewoordvoerster. "Die verklaring kan elk jaar worden verlengd."



Op welke locatie in het Lochemse buitengebied hij precies met de helikopter mag komen, wil de woordvoerster niet aangeven. De ondernemer laat daar een van zijn werknemers ophalen en terugbrengen. "Het gaat hier niet om het gewone woon-werk-verkeer, maar het is echt bedoeld voor spoedgevallen. Momenten waarop Van der Most de werknemer nodig heeft."

Maximaal twaalf keer per jaar mag de horeca- en vastgoedondernemer met zijn helikopter op deze locatie landen. "Er is eerst een proefperiode geweest. Bovendien was er overleg met buurtbewoners. Er is in die proefperiode geen wanklank gehoord", aldus de woordvoerster van de gemeente Lochem.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Misschien kan mijnheer van de Most iets in de regio betekenen en met name iets in Zutphen
want daar zitten er een paar , glooit er toch misschien een beetje hoop door de komst van een gewone man die met een beetje boeren verstand denkt en daar redelijk succesvol
mee is geworden misschien een idee voor wat zutphense bureaucraten
Rob - 24-03-2009 | 19:13

U kon tot 23-04-2009 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Propschool

Propschool in Lochem-Oost?

De gemeenteraad moet maandag knopen doorhakken over de huisvesting van basisscholen in de stad Lochem. Daarbij speelt onder de meer de vraag of de Mr. G. Propschool al dan niet in Lochem-Oost moet blijven. Wat vindt u?