Pure jazz komt er bekaaid af bij IJsseljazz in Gorssel

Auteur: Hans Invernizzi |   zondag 13 september 2009 | 21:10 | Laatst bijgewerkt op: maandag 14 september 2009 | 08:58

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

RECENSIE - IJsseljazz begint aan hetzelfde euvel te lijden als de grote broers elders in het land: pop, soul en blues voeren in Gorssel de boventoon. De pure jazz komt er bekaaid af.


Natuurlijk heeft het zonnige orkestje Room Eleven met de charismatische zangeres Janne Schra zijn wortels in de jazz. Dat geldt ook voor hekkesluiter Wouter Hamel en het nieuwe talent Sabrina Starke. Maar alledrie de acts leunen steeds sterker op de pop (Room Eleven en Hamel) of de soul (Starke).

Voor een festival dat het in deze barre tijden moet hebben van welwillende sponsors is het verstandig niet te veel jazz te programmeren. Daar komt geen jong volk op af. Dus mocht Janne huppelen met haar mannen, swingde de charmante, net uit Azie teruggekeerde Wouter dat het een aard had en zette Stark een pittige soulshow neer. Prettige zangeres, deze Sabrina, maar voor zo'n groot podium heeft ze een beetje iel stemmetje.

Dat kan niet gezegd worden van ex-Idol Boris die de soul nog steeds in leven houdt met een puike band achter zich. Is een volwassen entainer geworden, deze Boris.

Op het nieuwe, kleine plankier bij jazzhotel De Roskam stonden de echte jazzers: de big band Licks & Brains met nujazz met samples, heftig blaaswerk en bakken funk en de tienmansformatie The Young Sinatra's met vette sounds en de voortreffelijke crooner Paul van Kessel.

De meest intieme en mooiste klanken kwamen uit de keel van Carmen Gomes. De hoogblonde vrouw met de exotische achternaam is een gerijpte vocaliste, die haar jazz kruidt met blues en haar blue notes jazzy verbuigt.

IJsseljazz doet sinds de start volop aan blues. Een eind van het jazzgebeuren verwijderd ronkte en scheurde het als vanouds met instituten als Barrelhouse - met die ruige hoekige zang van Tineke Schoemaker - en met - waar was hij al die jaren! - meestergitarist Eelco Gelling. De man zonder wie Cuby and the Blizzards een obscuur groepje zou zijn gebleven, stond in alle glorie te soleren, goed bij stem en ongenaakbaar op zes snaren.

Ook niet te versmaden: Left hand Freddy & The Aces en de coverband Blues Rock 'n Soul Review. Een hartverwarmende slotact die de felle regelbuien in de middaguren en de opdringende kou snel deed vergeten. De echte jazzliefhebber zat al weer hoog en droog thuis aan de koffie....

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
lefthand freddy en eelco gelling maakten gehakt van het plein. barrelhouse was een hele goede sfeermaker. boris is een stuk volwassener geworden als muzikant en wouter hamel is duidelijk op safe....daar kan niets op stuk. de young sinatra's vond ik ook een erg goede act.
het geluid van de podia waren trouwens een stuk beter dan voorgaande jaren.
met als uitschieters: boris, wouter hamel en de eelco gelling band.
petje af voor de programmering en ga vooral deze stijgende lijn door. ik heb alweer genoten, ondanks de regen.
jeroen - 14-09-2009 | 00:47

U kon tot 14-10-2009 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Supermarkten

Supermarktstoelendans?

De gemeente Lochem onderhandelt met Albert Heijn over de verplaatsing van de supermarkt van het Graafschapterrein naar het voormalige gasfabriekterrein aan de Julianaweg. Er is daar meer ruimte, ook voor parkeerplekken. Wat vindt u?