De bouw van een nieuw clubhuis ziet Seubring als grootste uitdaging. Mevrouw Ypinga-Arends uit Arnhem was in 1945 mede-oprichtster van de gidsen.
"Gidsen zijn meisjes en pas na de oorlog was het voor katholieke meisjes mogelijk om gids te worden." Zij kan zich nog haarscherp herinneren dat ze begonnen op de zolder van de toenmalige Sint Anna School aan de Tengnagelshoek in Zutphen, die met een aantal andere katholieke gebouwen in de buurt bekend stond als 'Het Kleine Vaticaan'.
Hoewel het in de jaren vlak na de oorlog vaak behelpen was, denkt Ypinga-Arends er met plezier aan terug. Ook mevrouw Roossien-Schellart bewaart mooie herinneringen aan die tijd. Ze vindt de moderne communicatiemiddelen prima, maar betreurt het dat de scouts van tegenwoordig het morse-schrift niet meer leren. Ze kent nog steeds de ezelsbruggetjes uit het hoofd. "Weet u wat Anton in morse is?" Het antwoord laat niet lang op zich wachten: "Punt - streep!" "Ja, je leert hier nog wat hoor!"
De schaterende lach die hierop volgt typeert de gezellige sfeer van de reünie.
Waar de ouderen gezellig aan tafeltjes in het bos of bij de tentoonstelling in de blokhut herinneringen ophalen, vermaakt de jeugd zich met allerlei buitenactiviteiten. Overal hangen ballonnen, er is een springkussen en wie er van houdt kan pannenkoeken of broodjes bakken.
De sfeer is losser dan vroeger, constateert mevrouw Rood uit Zutphen, die ook al in 1945 bij de 'padvinderij' actief was. "Er werd toen meer op discipline gelet, maar dit vind ik ook prima hoor!"


















U kon tot 27-10-2009 reageren op dit artikel.