Graf in Zutphen duurst

Auteur: door Jan Vloet |   dinsdag 09 maart 2010 | 07:12

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ZUTPHEN - De prijsverschillen voor een graf op een openbare begraafplaats in Gelderland zijn enorm. Dat blijkt uit onderzoek van uitvaartonderneming DELA. Volgens de onderzoeksresultaten is Angerlo de goedkoopste gemeente van Gelderland.
Daar moet aan totale grafkosten 462 euro worden neergelegd. Zutphen is de duurste Gelderse gemeente. Hier kunnen de kosten voor het delven van een graf, plus onderhoud samen met de grafrechten in een periode van 20 jaar oplopen tot 4212 euro. Zutphen staat daarmee in de landelijke top-10.

DELA heeft de Oosterbegraafplaats aan de Voorsterallee in het onderzoek betrokken plus de oude algemene begraafplaats aan de Warnsveldseweg. Nummer een in de landelijke top-10 staat de gemeente Groningen. Daar lopen de totale grafkosten op tot 6.808 euro. De reden voor de verschillen is onduidelijk. DELA vermoedt dat een aantal gemeenten aan de openbare begraafplaatsen wil verdienen.

Alleen al in de kostenpost van de grafrechten zitten plaatselijk grote verschillen. De gemeente Bronckhorst blijkt het goedkoopst van Nederland. Bronckhorst rekent voor 20 jaar grafrechten 79 euro. Dat geldt voor alle zeven begraafplaatsen in die gemeente. Als het alleen gaat om onderhoudskosten alleen staat de gemeente Zutphen op plaats zeven in de top-10 met 1657 euro aan onderhoudskosten. Eerste staat de gemeente Buren. Daar betalen de inwoners 2374 euro aan onderhoudskosten.

U kon tot 07-04-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....