LOCHEM - De sfeer van 'het goede landleven' moet in de Lochemse binnenstad duidelijk aanwezig zijn. Dat wil Forum Stad Lochem (FSL), getuige een visie op de stad die een bijdrage moet zijn aan de discussies over de binnenstad. Onder meer de verhuizing van het gemeentehuis naar de Hanzeweg en toenemende leegstand in de stad zijn aanleidingen voor het uitbrengen van de visie.
Forum Stad Lochem geeft in de visie aan wat het wel en niet in de binnenstad wil. Rode draad is dat FSL zich wil richten op kwaliteit, en niet op massa. Dat houdt volgens de belangengroep in dat er geen McDonalds komt of een discotheek, maar weer wel een chique restaurant.Openluchtactiviteiten op de Markt juicht FSL toe, in de vorm van bijvoorbeeld straattheater, maar een danceparty of rockfestival zijn weer uit den boze. Een automarkt is een grensgeval. Ook winkelketens wil FSL niet in de binnenstad hebben. Specialistische middenstand, galeries, ateliers en horeca zijn er meer op hun plaats. Handel, vertier en ontmoeting moeten een plek krijgen in de binnenstad. Concerten en festivals zijn wel mogelijk, maar dus niet voor de jongere doelgroep. Dat is niet de categorie waar FSL zich op richt. "Een stad als Lochem kan natuurlijk niet alles bieden", staat in de visie. "Het is onafwendbaar dat jongeren die na hun voortgezet onderwijs verder willen studeren dat buiten Lochem doen." Daarnaast stelt FSL vast dat het bouwen in de hogere segmenten "kennelijk ten koste gaat van goedkopere behuizing voor jongeren".
Miranda Feteris, jongerenwerkster, vreest dat een dergelijke visie de jongeren inderdaad de stad uitjaagt. Ze kent het probleem dat er voor jongeren geen betaalbare woonruimte is. "Ze willen graag in Lochem blijven, maar willen natuurlijk ook het huis uit. Dan maar naar Deventer, is het dan."
De speerpunten van FSL horende ziet ze ook geen spannende elementen die de groep jongeren aan zouden spreken. "Voor ouderen en toerisme wordt er dan wel veel bedacht, maar ik heb het gevoel dat de jongeren daarbij worden vergeten."
Forum Stad Lochem besteedt een groot gedeelte van zijn visie aan de bereikbaarheid van de binnenstad. Bij alle invalswegen van de stad zouden bordjes moeten staan die de toerist naar de belangrijkste punten wijzen. Op dat vlak zou verbetering mogelijk zijn. De auto moet volgens de FSL-visie uit de binnenstad worden geweerd, maar dan moet er wel voldoende parkeermogelijkheid zijn aan de rand van de stad.


Sorteer reacties















