Vier centra jeugd en gezin

  vrijdag 19 maart 2010 | 07:28

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
BORCULO - Voor vragen over opvoeding en opgroeien kunnen ouders, jongeren tot 23 jaar en professionals vanaf september terecht bij het Centrum voor Jeugd en Gezin. In Berkelland komt in de vier vestigingen van Pluspunt (Borculo, Ruurlo, Eibergen, Neede) zo'n centrum.
En als het goed is, hoeven hulpzoekenden hun vraag daar maar één keer te stellen.

Ongeveer tien instanties die betrokken zijn bij hulpverlening aan kinderen en jongeren werken in het centrum onder regie van de gemeente samen. Een supervisor moet ervoor zorgen dat de hulpverleners goed coöpereren. De bedoeling is dat hierdoor - vooral ingewikkelde - zorgvragen maar één keer gesteld hoeven te worden. En dat de hulpverleners beter samenwerken, zonder eindeloos te overleggen. De gemeente Berkelland schat in dat meer dan 85 procent van de mensen met hulpvragen in het centrum geholpen kan worden. Meewerkende instanties zijn onder meer het onderwijs, GGD, Betula, Yunio, Sensire, jeugdzorg, politie en MEE-Oost Gelderland.

Elke gemeente in Nederland krijgt een Centrum voor Jeugd en Gezin. Zo moet er in 2011 een landelijke dekkend netwerk ontstaan.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Prachtige slotzin, zo MOET er in 2011 een landelijk denkend/dekkend netwerk zijn, wat een bullshit, ze hebben toch dat elektronisch ouder/kind-dossier en U weet kinderen die vragen...(zwarver gait, H`et pluspunt in berkulland)p.s.bij die deelnemende zorginstanties ontbreken alleen nog de hameland, rentray en de GEMEENTE BERKULLAND!!!!!!!!
gerrittijink - 19-03-2010 | 15:31

U kon tot 17-04-2010 reageren op dit artikel.