Hans Bosveld (links) met Dirk-Jan Brummelman in de loods aan de Lage Weide in Warnsveld. Bosveld, voormalig treinmachinist, heeft van zijn hobby zijn beroep gemaakt. En dat gaat hem ondanks de crisistijd goed af. foto Ronald Hissink
Sinds kort mag Bosveld zich bovendien, juist dankzij de economische crisis, ook 'zzp-er met één man personeel' noemen. Dirk-Jan Brummelman (34) uit Eefde raakte na bijna vier jaar zijn baan als timmerman kwijt bij een aannemer uit Eefde, die vanwege de bouwcrisis het bedrijf moest afslanken. Slechts twee maanden liep Brummelman bij huis, toen kon hij alweer bij Bosveld aan de slag. Het voor de vader van een gezin een hele opluchting dat hij weer brood op de plank en werk had.
De carrière van Bosveld is grillig verlopen. De handige doe-het-zelver behaalde allerlei diploma's, zoals lts-bouw en monteur van bedrijfswagens en machines. Toch werkte hij eerst achttien jaar bij NS, voordat hij eind 2007 van zijn grote hobby - klussen - zijn werk maakte en een eenmans bouwbedrijf begon.
"Ik heb eerst bij de spoorwegen negen jaar als conducteur en daarna negen jaar als machinist gewerkt. Mooi werk, een fijn bedrijf en een goede werkgever. Toch heb ik uiteindelijk gekozen voor mijn liefde: werken met de blote handen. Ook omdat al dat klussen, vooral wat werktijden en dienstregelingen betreft, niet meer viel te combineren met mijn baan als machinist", vertelt Hans Bosveld in zijn nieuwe bouwloods.
De Warnsvelder stond in 2002 ook al eens in de krant, toen hij door toenmalig burgemeester Pieter van Veen van Warnsveld werd gehuldigd voor een heldendaad. Bosveld redde toen (na een late nachtdienst bij NS...) zijn buren, toen hun huis aan de Breegraven in lichterlaaie stond. Overigens begon zijn bouwcarrière ook min of meer door een buurman, die hem vroeg een schuur met carport op park Bronsbergen te bouwen.
De Warnsvelder richt zich met zijn bedrijf vooral op renovatie, uitbouw, vervanging van kappen en aanbrengen van dubbelglas. "Ik volg nu een opleiding tot aannemer, zodat ik straks ook dragende constructies mag bouwen, onder meer bij nieuwbouw van woningen", vertelt Bosveld, die sinds deze maand ook lid is van Bouwend Nederland.
De Warnsvelder en Eefdenaar hebben niet te klagen over gebrek aan opdrachten. Dat is mede te danken aan hun grote vaste klantenkring (ruim 150) en feit dat een klein bouwbedrijf slagvaardig en flexibel kan werken.
Tot en met oktober is de orderportefeuille goed gevuld, onder meer met een boerderijverbouwing in Tonden. Ook werkt 'Bosveld Bouw, voor Werk dat Stáát!' voor een aantal grote bedrijven, zoals Luvata en Vitens, en voor de industriële bouw. Onder andere maakt het kozijnen voor betonnen huisjes, die in Duitsland worden afgemonteerd.
"Jarenlang werkte ik eerst aan huis in de Breegraven. Wegens ruimtegebrek heb ik er toen een loods bijgehuurd van SRV-familie Harmsen. Een paar maanden geleden zijn we verkast naar de loods aan de Lage Weide, waarbij ook onze bedrijfsbussen kunnen worden gestald." Daar is volop ruimte voor opslag van hout, metaal en andere materialen en staan werkbanken en diverse machines, waaronder één voor frezen, zagen en schaven.


















U kon tot 16-09-2010 reageren op dit artikel.