Watercrisis lijkt voorbij

Auteur: door Peter ten Cate |   zondag 29 augustus 2010 | 15:34 | Laatst bijgewerkt op: maandag 30 augustus 2010 | 09:08

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

LOCHEM/ZUTPHEN - De vrijdag ontstane crisissituatie door het was- sende water van de Berkel is voorbij. Het waterpeil van de Achterhoekse rivier was zondagmiddag rond drie uur alweer met elf centimeter gedaald.

Het Regionaal Operationeel Team (ROT) is daarom in de loop van de dag ontbonden.

"De situatie is nu stabiel en onder controle. Maar we blijven continu alert", aldus Hetty Vaatstra van het communicatieteam van de gemeente Lochem.

Het aantal telefonische meldingen van wateroverlast viel erg mee: maar twee op zaterdag en zes op zondag.

"De meeste meldingen kwamen uit de binnenstad van Lochem en betroffen vooral dode vissen in de gracht. De gracht is nu weer opengesteld en stroomt weer door", aldus Vaatstra. Ook zat er een melding uit Almen bij van wateroverlast in een schuur.

De Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) noemt de situatie in de hele regio zondagmiddag stabiel en meldt dat de waterstanden dalen.

Voor zondagavond wordt wel weer veel neerslag (20 tot 30 mm) verwacht, met name in het noorden van het land. Ook worden daarbij harde windstoten tot 90 kilometer per uur niet uitgesloten. Het Waterschap Rijn en IJssel en Rijkswaterstaat verwachten desondanks dat dit niet opnieuw tot problemen zal leiden. "Uiteraard blijft de Veiligheidsregio de situatie nauwlettend volgen."

De gemeente Lochem verwacht dat de daling van het water, die vrijdagnacht al begon, zich zal voortzetten. "Het heeft na vrijdag al weer flink geregend, maar dat is goed opgevangen en heeft niet tot nieuwe problemen geleid", aldus Hetty Vaatstra.


U kon tot 29-09-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Supermarkten

Supermarktstoelendans?

De gemeente Lochem onderhandelt met Albert Heijn over de verplaatsing van de supermarkt van het Graafschapterrein naar het voormalige gasfabriekterrein aan de Julianaweg. Er is daar meer ruimte, ook voor parkeerplekken. Wat vindt u?