Wens RONA: meet geluid langs het spoor

  donderdag 30 december 2010 | 07:43

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ZUTPHEN/LOCHEM - Het Regionaal Overleg Noordelijke Aftakking (RONA) wil geluidsmetingen langs het spoortraject van de IJssel- en Twentelijn.
Geluidsnet in Leiden doet dit nu nabij Arnhem-centraal. Het RONA gaat een beroep doen op gemeenten en de provincies Gelderland en Overijssel om geld vrij te maken voor het plaatsen van meetapparatuur. Jasper Koolhaas, directeur van Geluidsnet, zegt zeer geïnteresseerd te zijn. "Wij hebben nog geen opdracht ontvangen." Voor 1 maart 2011 wil politiek Den Haag duidelijkheid over nieuwe geluids- en trillingsnormen, meetmethodes en sanctiemogelijkheden.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Goed idee! Dan zullen ze meten dat het een kwartier doodstil is, daarna hoor je 20 seconden een trein voorbijrazen en vervolgens is het weer 15 minuten doodstil en hoor je de vogeltjes fluiten en de koeien loeien.
Misschien kunnen ze van Geluidsnet ook een keer langs de A1 gaan staan. En dan ook meteen de luchtvervuiling meten...
Natuurlijk weer de zoveelste poging van RONA om aan te tonen hoe verderfelijk die vreselijke treinen toch zijn. Gemeenten zouden wel gek zijn om aan het hysterische gejammer van deze nimby's gemeenschapsgeld te verspillen!
Henk Angenent - 30-12-2010 | 11:32

U kon tot 28-01-2011 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Supermarkten

Supermarktstoelendans?

De gemeente Lochem onderhandelt met Albert Heijn over de verplaatsing van de supermarkt van het Graafschapterrein naar het voormalige gasfabriekterrein aan de Julianaweg. Er is daar meer ruimte, ook voor parkeerplekken. Wat vindt u?