Achterhoek als pilot krimp

  zaterdag 19 november 2011 | 10:02 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 19 november 2011 | 10:04

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Dit kaartje geeft aan waar tussen 2005 en 2010 groei en krimp van de bevolking plaats had. De Achterhoek is wit gekleurd, ten teken dat dit een krimpregio is. Bron: CBS (december 2010)

Dit kaartje geeft aan waar tussen 2005 en 2010 groei en krimp van de bevolking plaats had. De Achterhoek is wit gekleurd, ten teken dat dit een krimpregio is. Bron: CBS (december 2010)

GROENLO - Het toekomstbestendig maken met het oog op bevolkingskrimp van de winkelcentra van Aalten, Winterswijk en Groenlo wordt ondersteund door het ministerie van binnenlandse zaken (BZ). BZ gebruikt het project als pilot voor de aanpak van winkelgebieden in andere krimpregio's. Dat zegt William Segers, programmaleider bevolkingsdaling van het ministerie van BZ. Segers omarmt de Achterhoek als krimpregio omdat het een voorbeeld is voor andere gebieden.
Segers: "De Achterhoek is zich bewust van de effecten van bevolkingskrimp. De meeste krimpgebieden zijn nog niet zo ver."

BZ heeft 50.000 euro vrijgemaakt om de rijksbouwmeester van het ministerie in te schakelen bij de winkelprojecten in Aalten, Winterswijk en Groenlo. Segers: "Als elk winkelcentrum afzonderlijk wordt aangepakt ontstaat een waterbedeffect. Het ene winkelcentrum wordt beter ten koste van de omliggende. Door de centra op elkaar af te stemmen trek je samen meer klanten."

Dat BZ de Achterhoek omarmt blijkt uit het feit dat Segers 30 november het convenant tussen overheden, ondernemers en organisaties mede ondertekent. De zogenaamde Achterhoekse Coöperatie richt zich op effecten van de krimp. BZ maakt met de Achterhoek ook een analyse van wensen van inwoners.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

U kon tot 19-12-2011 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Supermarkten

Supermarktstoelendans?

De gemeente Lochem onderhandelt met Albert Heijn over de verplaatsing van de supermarkt van het Graafschapterrein naar het voormalige gasfabriekterrein aan de Julianaweg. Er is daar meer ruimte, ook voor parkeerplekken. Wat vindt u?