LOCHEM - De mensen achter de schermen van de verschillende ijsbanen in de gemeente Lochem zullen zich geregeld in de handen hebben gewreven. En niet alleen omdat het zo koud was. Nu het ernaar uit ziet dat het weer gedaan is met de schaatspret, maken ze de balans op. Vele duizenden passeerden afgelopen week de kassa's.
Namens de Almense ijsbaan De Vetweide vertelt Theo Hammers: ,,Vooral vorig weekeinde was het erg druk met zaterdag en zondag zo'n 400 verkochte dagkaarten. Je merkt dat de belangstelling nu toch wat afneemt. Zaterdag zijn 150 dagkaarten verkocht. Wellicht kiezen veel mensen ook nog voor een toertocht elders. De Vetweide is ook geen officiële 400 meterbaan maar meer voor gezinnen.''
Roowinkel in Laren heeft volgens Teun Eggink ongeveer 5000 mensen op de ijsbaan gehad. Alleen vorige week zondag waren er al 950 mensen op de been. De schaatsvierdaagse trok 200 liefhebbers. Daarnaast zijn de beide Larense basisscholen langs geweest, maar ook scholen uit Loo Bathmen en de Markelose buurtschap Elsen.
Veel ijspret ook op De Bosbaan in Harfsen. Cees Jan van de Pieterman: ,,Een dikke duizend mensen, schat ik zo. Vorige week zondag waren we voor het eerst open en waren er 350 mensen en de hele week hadden we alleen 's avonds al tussen de 100 en 150 mensen.'' De Beatrixschool hield donderdag met 170 kinderen een mini-elfstedentocht en zaterdagavond deden 35 vooral jeugdige Harfsenaren mee aan kortebaanwedstrijden.
De Lochemse IJsclub heeft volgens Ad Smeets 3000 bezoekers gehad, inclusief vier basisscholen en twee groepen van het Staring College. ,,We hebben in vijf jaar niet zo'n mooie ijsvloer gehad.''



Sorteer reacties
















U kon tot 13-03-2012 reageren op dit artikel.