Schok door Staphorst na dood jongen

Auteur: door Heleen Geilenkirchen |   vrijdag 05 maart 2010 | 10:35 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 05 maart 2010 | 18:51

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Feredoen Anwari uit Staphorst. Eigen foto: hyves.

Feredoen Anwari uit Staphorst. Eigen foto: hyves.

Politie is bezig met onderzoek in en rond de woning waar het levenloze lichaam van Feredoen Anwari werd aangetroffen. foto Sacha Wunderink

Politie is bezig met onderzoek in en rond de woning waar het levenloze lichaam van Feredoen Anwari werd aangetroffen. foto Sacha Wunderink

1/2
start playing the slideshow

"Hé, niet wijzen naar dat huis, rijd eens door", roept een buurtbewoonster naar een groepje jongens dat nieuwsgierig komt langsfietsen. De jongens zijn niet de enigen die deze donderdagmiddag door de Koningin Julianastraat rijden in de hoop een glimp van de politiewerkzaamheden op te vangen. Aan het einde van de straat staan groepjes mensen met elkaar te praten.


De vondst van het levenloze lichaam van Feredoen Anwari in zijn huis in een woonwijk in Staphorst zorgde gisteren voor een schok in het dorp. Hoewel nog niet duidelijk is of de jongen door een misdrijf om het leven is gekomen, roepen de politieauto's in de straat bij veel buurtbewoners meteen herinneringen op aan het familiedrama dat in de zomer van 2008 plaatsvond.

Amper twee straten verderop in de Lindenlaan werd toen de driejarige Andrea door haar moeder omgebracht. "Heel raar, de vorige dag zag ik het meisje nog over straat lopen en een dag later was ze dood", vertelt een moeder die met haar zoontje familie in de straat komt bezoeken. "En nu is deze jongen dood. Het komt allemaal wel heel dichtbij."

Een geel fietsje en een oude voetbal in de voortuin van het huis aan de Koningin Julianastraat 41 laten zien dat hier een gezin met kinderen woont. Het speelgoed staat in schril contrast met het rood-witte lint en de politiemensen voor de deur. Terwijl aan de overkant van de straat kinderen met een bal spelen, doet een medewerker van de technische recherche onderzoek in de woning van het gezin Anwari.

Feredoen werd gisteren rond half twaalf levenloos aangetroffen door een familielid, meldt de politie. Verschillende mensen op straat hebben gehoord dat zijn vader hem heeft gevonden. "Een buurvrouw vertelde dat hij schreeuwend naar buiten kwam lopen", zegt de vrouw uit Staphorst. "Het is verschrikkelijk voor die mensen. Zelf hoorde ik allemaal sirenes toen ik hier iets over half twaalf aankwam."

Het nieuws over de vondst van het levenloze lichaam van de jongen is als een lopend vuurtje door het dorp gegaan, weet ze. "Op de school van mijn zoontje hoorde ik er al over, er werd gezegd dat er iemand vermoord was. Mijn zoontje heb ik nog maar niets verteld, hij is nog te klein om het te begrijpen. Maar dat geldt ook voor de jongste broertjes en zusjes van Feredoen. Hoe leg je die uit wat er gebeurd is?"

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
:-
g - 31-05-2010 | 19:30
Lekker hoor Stentor....
Kunnen jullie anders ook nog even het telefoonnummer, en de namen van de ouders erbij zetten??
JW - 05-03-2010 | 10:58

U kon tot 04-04-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Volg op Twitter

Fietstochten