Olster dierenarts doet een boekje open

Auteur: door onze correspondent Anja Klein Wassink |   donderdag 03 december 2009 | 07:00 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 26 december 2009 | 22:41

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Diederick Karthaus mert zijn boekje tussen de dieren. ,,Ik heb een prachtig vak dat heel dicht bij het leven staat en maak allerlei dingen mee met mens en dier.'' foto Gerarrd Vrakking

Diederick Karthaus mert zijn boekje tussen de dieren. ,,Ik heb een prachtig vak dat heel dicht bij het leven staat en maak allerlei dingen mee met mens en dier.'' foto Gerarrd Vrakking

OLST - Dierenarts Diederick Karthaus heeft de beste columns die hij de afgelopen jaren heeft geschreven voor Huis-aan-Huis gebundeld tot een boekje: 'Kopjeduikelen en andere huzarenstukjes uit de dierenartsenpraktijk'. De korte verhalen zijn geïllustreerd door zijn zwager Perry Taylor.
Het eerste exemplaar werd gisterenoverhandigd aan burgemeester Ton Strien tijdens een presentatie over bijtgedrag van honden.

In 2002 trad Karthaus toe tot de DierenArtsenPraktijk Olst-Wijhe (DAP) en al snel verscheen zijn eerste column. ,,Ik ben begonnen met mijn columns om me als dierenarts voor te stellen aan het publiek in Olst-Wijhe. Ik kreeg zoveel leuke reacties en die hebben me geïnspireerd om door te gaan'', zegt Karthaus die altijd een passie voor schrijven heeft gehad.

De verhaaltjes zijn een dwarsdoorsnede van het leven van een dierenarts. Grappige voorvallen maar ook een paar trieste verhaaltjes. ,,Ik heb een prachtig vak dat heel dicht bij het leven staat en maak allerlei dingen mee met mens en dier. Soms heb ik ook behoefte om mensen in mijn columns iets uit te leggen. Ook zijn er momenten dat ik van me af wil schrijven, als ik na veel inspanning een dier toch niet in leven kan houden. Ja, ik kan echt down zijn van een trieste situatie maar dat is ook de realiteit van dit beroep waarin je werkelijk van alles meemaakt.''

De overhandiging van het boekje was gisteren aangekleed met een presentatie over bijtgedrag van honden. ,,Het is belangrijk dat mensen en kinderen leren hoe honden denken. Daarmee kan voorkomen worden dat mensen gebeten worden. De gevolgen, met name voor kinderen, kunnen verschrikkelijk zijn. Op dierendag heb ik met groep 1, 2 en 3 het interactieve computerspel van Max, de blauwe hond gespeeld. Kinderen konden hierbij in veel voorkomende thuis situaties kiezen wat verstandig was om wel of niet te doen met een hond." De presentatie is geboren vanuit een frustratie van zijn vak waarbij hij soms een dier moet laten inslapen om gevaarlijke situaties te stoppen. ,,Honden zijn van nature niet vals maar, kunnen in de omstandigheden die mensen scheppen, onbetrouwbaar worden. Daar wil ik mensen bewust van maken. Als je begrijpt dat honden een roedelgedrag vertonen en je hun lichaamstaal verstaat, kan er heel wat verbeteren.'' 'Kopjeduikelen' is verkrijgbaar bij boekhandel Korten. www.diederickkarthaus.nl
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik vind dit heel goed dat deze Dierenarts Karthaus dit zo heeft gedaan,
en dat er een boekje over komt.
want ik ben het helemaal met hem eens een hond word apsoluut niet vals geboren ,
de mens kan een hond maken en breken , en kinderen moeten ook zeker leren met een hond goed om te gaan, want je hoort nog maar al te vaak de hond heeft kind gebeten.
en dan krijgt de hond de schult , en het is vaak niet terecht dat de hond dan maar weg moet. en dan maar in te laten slapen ,we hebben zelf ook honden en kleinkinderen nooit geen problemen mee gehad maar je moet kinderen wel vertellen hoe er mee om te gaan, het is nu eenmaal geen speelgoed. en inderdaad als je een goed contakt met je hond hebt dan versta je je hond.
Tiny - 26-12-2009 | 22:41

U kon tot 25-01-2010 reageren op dit artikel.

Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Specials Salland