Ook vervuilde grond langs spoor Olst

  dinsdag 16 maart 2010 | 11:11 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 16 maart 2010 | 11:34

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
OLST - Op vier plekken langs het spoor in Olst is ernstig verontreinigde grond aangetroffen. Er bevinden zich voornamelijk PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) in de grond.
Ook zijn in mindere mate metalen en asbest gevonden. De stichting Bodemsanering Nederlandse Spoorwegen (SBNS) gaat vanaf half april de plekken saneren. De grond wordt tot een diepte van 50 centimeter afgegraven en daarna worden de plekken opgevuld met schone grond. SBNS verwacht 70 vrachtwagens vuile grond af te voeren.

De eerste locatie ligt tegenover de begraafplaats aan de Schaepmanstraat, aan de andere zijde van het spoor. Verder is de grond achter zorgcentrum Averbergen verontreinigd en ook tussen het spoor en de Spoorstraat ligt vervuilde grond. De laatste plek is de parkeerplaats bij het station op de hoek Jan Hooglandstraat / Stationsweg. Een veiligheidsrisico kleeft er volgens SBNS niet aan de verontreinigde grond.

Overigens staat op een bord bij het station dat de werkzaamheden op 15 maart zouden beginnen. Het parkeerterrein wordt afgesloten gedurende de sanering. SBNS-woordvoerster Carla Gerritsen: "We zouden eerder beginnen, maar eerst moet worden aangewezen waar kabels liggen. Dat kon niet vanwege de vorst. We beginnen in Wijhe.Daar zijn we ongeveer twee weken mee bezig."

Het was al bekend dat op drie locaties in Wijhe de grond langs het spoor ook vervuild is. Het gaat om de grond tussen Molenbelt en Raalterweg, tussen de Raalterweg en Kerkpadsblok en tussen het perceel Enkweg 83 en het spoor.

Hoe de vervuiling in Olst is ontstaan, is niet meer te achterhalen.

U kon tot 15-04-2010 reageren op dit artikel.

Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Specials Salland