OLST - Precies twee dingen zijn onaangetast gebleven in het clubgebouw van tennisvereniging Ter Spille in Olst: de vloer en het karkas.
Voor de rest is alles vernieuwd, opgeknapt of vervangen. Een greep uit de veranderingen: nieuwe douches, totaal andere indeling van het clubhuis, nieuwe puien en muren, uitgebreide terrassen en een grotere overkapping óver het terras. Zelfs het dak is gedeeltelijk verhoogd, zodat er meer ruimte is in de herenkleedkamer.Een enorme klus, maar het resultaat is prachtig. Het gebouw is bijna letterlijk weer als nieuw en die pluim kunnen met name de leden van Ter Spille opeisen. Zonder hun inzet was de renovatie niet eens mogelijk geweest. "Als we alles lieten doen, was het gewoon veel te duur", zegt Ben Rolink. Samen met Marcel en Joop Overmars is hij lid van de bouwcommissie. "Er moest zo'n 30.000 tot 35.000 euro van het bedrag af. Dat is heel veel en daardoor wist iedereen: er moet iets gebeuren."
Maar de tennissers zetten eensgezind de schouders eronder. Joop Overmars: "Vooral de VUT-ters hebben veel gedaan, maar 's avonds kwamen ook de mensen die overdag moesten werken. Het zorgde ook voor binding onder de leden. Je raakt ineens aan de praat met mensen die je niet kent."
Ook werd er creatief gezocht naar bouwmaterialen, want elke euro moest twee keer worden omgedraaid. Zo zijn de extra tegels die nodig waren voor uitbreiding van het terras via de website Marktplaats opgeduikeld. Marcel Overmars: "Die hebben we zelf opgehaald met een vrachtwagentje en een man of vijf."
Overigens is de planning van de renovatie precies gevolgd: in juni 2009 beginnen en voor de start van het nieuwe seizoen alles klaar hebben. "Terwijl we vanaf half december tot een paar weken geleden heel weinig konden vanwege de vorst", zegt Joop Overmars. "In de afgelopen weken is nog heel veel gedaan." Het seizoen begint zaterdag en de afgelopen week was het nog slechts een kwestie van schoonmaken en de laatste puntjes op de 'i' zetten. Soms letterlijk, want op het naambord Ter Spille aan de gevel ontbrak nog de punt op de 'i'. Maar ook dat is geregeld.
Ondanks de scherpe controle op de uitgaven, is er ook kwaliteit geleverd. Zo zijn er waterbesparende douches geplaatst. Rolink: "Als die douches 72 uur niet worden gebruikt, spoelt de installatie zichzelf door. Dat is om te voorkomen dat er legionella in de leidingen komt. En je ziet nergens een regenpijp, want die zijn allemaal weggewerkt achter de nieuwe bekleding."
Verder is het gebouw helemaal geïsoleerd en voldoet het aan alle veiligheids- en duurzaamheidseisen. Belangrijk, want het streven was om te zorgen dat het gerenoveerde gebouw weer minstens twintig jaar mee kan. Rolink: "In ongeveer zes jaar tijd is het gehele complex vernieuwd, want al enkele jaren geleden kregen we kunstgrasbanen."
Het vernieuwde clubhuis wordt zaterdag om 15 uur officieel geopend door burgemeester Ton Strien. In het uur daarvoor geeft voormalig proftennisser Jacco Eltingh een tennisclinic aan de jeugd en na de openingshandeling krijgen de volwassen leden les van de ex-prof. De gehele middag kunnen mensen laten meten hoe hard zij kunnen serveren en kan er worden getennist op de Nintendo Wii.

















U kon tot 23-04-2010 reageren op dit artikel.