Oude garde trapt jubileumfeest s.v. Mariënheem af

Auteur: door onze correspondent Willem Korenromp |   donderdag 27 mei 2010 | 23:30

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
MARIËNHEEM - ,,Jongens, niet te hard schieten!" Henk Alferink krijgt met zijn opmerking de lachers op de hand. Als doelman van de plaatselijke sportvereniging stond hij jaren onder de lat in Mariënheem.
Alferink was één van de bijna veertig hoofdrolspelers die donderdagavond het hoofdveld van de club betrad. Vanwege het vijftigjarig bestaan van de vereniging werd daar een bijzondere wedstrijd gespeeld. Twee selecties met daarin spelers van de kampioenselftallen uit 1963, 1973, 1981, 1985, 1992 en 1994 namen het tegen elkaar op.

Een prachtige symboliek waarin de helden van weleer het jubileumfeest aftrappen. De teams nemen het tegen elkaar op in de twee tenues die s.v. Mariënheem heeft gehad. Aan de ene kant dragen de spelers het vertrouwde oranjezwart. Het andere team draagt zwart-witte tenues. De kleuren die Mariënheem in de eerste twintig jaar na haar oprichting heeft verdedigd.

Wat opvalt is de hoeveelheid grijze koppies op het veld. Mooi is het om te zien hoe het selecte groepje spelers uit het kampioensjaar 1963 over het veld loopt. Mannen rond de zeventig inmiddels, maar allemaal vastberaden nog een keer te schitteren voor de club waar zij hun hart aan verpand hebben, al is het maar voor een paar minuten. Het zien van de oude helden roept ook langs de lijn de nodige herinneringen op. Helemaal wanneer Gerard Schrijver de zwart-witte partij in de eerste helft op 1-0 zet. ,,Pelé doet het weer!", klinkt het uit het publiek.

,,Pelé was in mijn tijd een van de beste spelers en omdat ik regelmatig scoorde kreeg ik zijn naam als bijnaam", legt Schrijver na afloop uit. Regelmatig scoren is zacht uitgedrukt. Schrijver was in zijn beste dagen topscorer van Salland. Dat hij nog altijd een neusje voor de goal heeft bewees hij donderdagavond. Zijn team won met 5-0 en Schrijver nam drie treffers voor zijn rekening. Jurgen Velderman en Henk Klein Koerkamp maakten de vijf vol.

,,Het is leuk om de oude gezichten terug te zien. Daarnaast is het fijn weer even op het gras te staan, al train ik nog iedere woensdag." Tegelijkertijd moet het een vreemde gewaarwording geweest zijn voor Schrijver om doelman Nols Heetkamp tot drie keer toe te passeren. Met hem werd hij in 1973 immers kampioen. ,,Het was leuk om tegen hem te spelen. Na mijn derde goal kwam hij naar me toe en zei dat een vierde treffer niet meer zou lukken." Daar kreeg Heetkamp gelijk in, maar met drie treffers kon de Pelé van Mariënheem ook tevreden zijn.

U kon tot 26-06-2010 reageren op dit artikel.

Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Specials Salland