Kevin (9) wil bibliotheek Heino redden

Auteur: door onze correspondent Karin de Graaff |   dinsdag 22 juni 2010 | 23:52

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Na één dag actie voeren heeft Kevin al zes bladen vol handtekeningen. foto Gerard Vrakking

Na één dag actie voeren heeft Kevin al zes bladen vol handtekeningen. foto Gerard Vrakking

HEINO - 'Red de bieb' staat er met grote letters op flyers die sinds afgelopen maandag overal in Heino opduiken.
De negenjarige Kevin Boonman uit Heino voert actie voor het behoud van de bibliotheek in zijn woonplaats. Zijn doel: zoveel mogelijk handtekeningen verzamelen om aAnstaande donderdagavond in Raalte te kunnen aanbieden aan de gemeenteraad.

Maandagavond ging hij met moeder Linda en zusje Mendy naar de bieb. "Mama vertelde toen dat de bieb misschien dicht ging'', zegt hij. Kevin geloofde het amper en vond het direct 'belachelijk'. Zijn moeder merkte vervolgens op dat hij dan maar actie moest gaan voeren. Dat hebben ze geweten, zowel in huize Boonman als de rest van Heino! Kevin maakte meteen bij opa en oma een flyer en handtekeningenlijst. "Zij hebben namelijk een printer, vandaar'', zegt hij praktisch. Binnen een kwartier was hij terug in de bibliotheek. Bibliothecaresse Jannie van de Kolk, verguld met de spontane actie, gaf Kevin alle ruimte om flyers en handtekeningenlijsten te kopiëren. Kevin: "Zij mag zelf geen actie voeren, dus dan doe ik het. De bieb moet blijven in Heino!'' Dat het hem ernst is, blijkt snel. Dezelfde avond hangen er lijsten bij Boni, C1000 en Care Hotel. Ook op basisschool De Springplank laat hij de nodige sporen na. Bij ieder klaslokaal hangt een lijst. Bovendien krijgt Kevin de nodige vriendjes uit zijn groep 6 warm voor zijn actie. Samen hangen ze dinsdag flyers op bij winkels en scholen. De eerste oogst aan handtekeningen is diezelfde avond al binnen. Trots toont hij zes bladen vol handtekeningen. "Dit is nog maar van één dag!'' zegt hij gedreven. Zijn klasgenoten vinden Kevins actie leuk en ook best grappig. "Het is hartstikke goed, want als je een infoboek wilt lenen, moet je straks misschien helemaal naar Raalte of Zwolle'', meldt een klasgenootje.

Voor Kevin zelf zou het verdwijnen van de bibliotheek een kleine ramp betekenen. Om de week leent hij 10 boeken, variërend van avonturenboeken, informatieboeken, luisterboeken, dvd'tjes tot stripboeken.

Afgelopen maandag haalde hij zelfs 'Kiek toch es' van Stichting Heemkunde Omheining uit de boekenkast. Gewoon om te zien hoe het er vroeger uitzag. Zo'n boek zou hij zonder bieb misschien wel nooit gelezen hebben. Moeder Linda: "Je kunt hem overal in de bieb vinden.'' Het gezin leest veel. Overgrootopa, opa's en oma's, allen fanatieke lezers, zijn apetrots op de actie hun kleinzoon. "De bibliotheek is niet alleen belangrijk voor kinderen'', zegt Kevin. "Daarom komt er ook een lijst bij het Wooldhuis te hangen.'' Moeder Linda vult aan: "De bieb is hier één groot sociaal gebeuren; jongeren op de computer, mensen in de leeszaal met koffie en thee, kinderen die liggen te lezen op zitzakken.'' Ze vindt het geweldig dat haar zoon zich zo inzet. "Het is voor de toekomst. Nu kunnen kinderen zoals hij zelf naar de bieb fietsen. Hoe moet dat straks?'' Kevin, die overigens ook graag buiten speelt, computert en aan karate doet, leest het liefst 's avonds in bed. Heel vaak valt hij in slaap op een boek. "Lezen is superleuk en leerzaam'', staat er op zijn flyer.

www.reddebieb.hyves.nl
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Hopelijk gaat die bibliotheek in Heino dicht. We leven in de 21ste eeuw en boeken zijn zooooooo 20ste eeuw. Als je boeken wil lezen, koop je ze maar in de winkel!
Hans - 04-07-2010 | 22:15
Mooie actie Kevin, goed dat ook de jeugd voor de rechten opkomt!

Jammer dat deze toon is gezet door de bibliotheek in Heino. Constructief meedenken over de functie verplaatsen naar Dorpshuus Heino, MFA Lierderholthuis, Heeten ed was veel verstandiger geweest. Nu is de zaak zo verschrikkelijk opgeruid. Wat is dat toch in Heino? Kom eens met een goed voorstel in plaats van al dat gestook! Willen jullie nu een goed draaiend Dorpshuus of niet. Kim vd Worp gaat zijn eigen gang boven de C1000 en wenst dit niet in het Dorpshuus te doen. De bieb moet en zal in zijn eigen gebouw de functie behouden, ik snap er niets van. Werk eens SAMEN aan plannen!

Nogmaal Kevin: jij handelt goed, geen kritiek op jou!
Janneke - 23-06-2010 | 16:36

U kon tot 22-07-2010 reageren op dit artikel.

Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Specials Salland