Transport van 80 meter lange brug in Wijhe

  dinsdag 27 juli 2010 | 12:00

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

WIJHE - De firma Jansen Venneboer in Wijhe heeft maandag 2 augustus alle mogelijke ruimte nodig om een brug van liefst 80 meter lang van de Industrieweg naar de Loswal te verplaatsen.

Daar wordt de brug - die is verdeeld in drie stukken - op een schip getakeld. Vervolgens wordt de brug naar het NS-station van Arnhem gevaren en in de tweede week van augustus wordt het bouwwerk ingelegd over de sporen bij het station.

De drie brugdelen zijn 15, 25 en 40 meter lang en alledrie 7,5 meter breed. Het grootste brugdeel weegt ongeveer 70 ton.

Het transport begint maandag om 22 uur en uiterlijk om 02.00 uur moeten de brugdelen op de Loswal gearriveerd zijn. Naar verwachting vertrekt het schip dinsdag 3 augustus om 15 uur naar Arnhem.

Vanwege dit uitzonderlijk grote transport geldt vanaf maandagmiddag een parkeerverbod op de Industrieweg en Loswal. De brugdelen gaan namelijk van de Industrieweg via de Omloop en N337 naar de oever van de IJssel.

Volgens Dick Kotten is deze klus zelfs voor Jansen Venneboer 'uniek'. En dat terwijl dit bedrijf toch vaker grote bruggen bouwt. "Deze brug is zo groot dat de gemeente heeft gezegd dat zij 's nachts moet worden vervoerd. Het is voor het eerst dat dat moet, dus dit is wel bijzonder. Als we heel eerlijk zijn, is dit wel indrukwekkend. De brug is ook in sneltreinvaart gemaakt. Pas in februari zijn we er mee begonnen."


U kon tot 26-08-2010 reageren op dit artikel.

Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Specials Salland