Brief voor ander huisvestingsbeleid levert respons op

Auteur: door Arjan Bosch |   donderdag 05 januari 2012 | 07:00

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
DALFSEN - Wethouder Maurits von Martels van de gemeente Dalfsen is halverwege december een pleidooi gestart om de beleidsregels rond de huisvesting van statushouders aan te passen.
Geen woningen meer aanbieden, maar opleggen, zo is de vrije vertaling. Het lukt Dalfsen niet om aan de opgelegde taakstelling van 18 statushouders te voldoen, terwijl er volgens Von Martels zeker geen bouwvallen worden aangeboden. "Als gemeente bieden we, samen met woningcorporatie VechtHorst, een passende woning aan, maar de respons is zeer gering. Hoe kunnen we als gemeente dan überhaupt voldoen aan het aantal dat ons is opgelegd? De huidige procedure is voor de statushouders veel te vrijblijvend. Het idee is om een gemeente te laten reageren op een kandidaat, in plaats van andersom."

Veel alleenstaande statushouders kiezen niet voor een gemeente op het platteland, maar voor de grote steden. Von Martels schreef een brief naar honderd andere gemeenten om samen het huisvestingsprobleem in Den Haag voor te leggen. "Door de feestelijke periode zijn veel gemeenten nog niet toegekomen aan een schriftelijke onderbouwing, maar uit de acht à negen die we wel hebben gekregen blijkt dat het probleem leeft. Onder meer Staphorst en Heerde hebben een reactie gegeven." Ook vanuit Groningen en Friesland heeft de Dalfser wethouder de nodige bijval gekregen. In die laatste provincie wordt al een proef gehouden waarbij er voor te vestigen statushouders meer verplichtingen gelden.

Aan het eind van deze maand hoopt Von Martels een breder draagvlak te hebben gecreëerd, waarna hij met de verzamelde reacties vervolgstappen gaat nemen. "Wellicht een idee om Kamerleden aan te schrijven. Er moet een andere vorm aan het beleid worden gegeven, want op deze manier is het niet reeël."

U kon tot 03-02-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Volg op Twitter

Rechterensedijk

Wat is de beste optie voor de verbetering van de Rechterensedijk?

De Rechterensedijk, met aan weerszijden bomen, is onveilig. Er gebeuren teveel ongelukken en het verkeer stroomt niet door. Zes opties. Wat is de beste?