Swingen bij flitsende flashmob

Auteur: door Arjan Bosch |   woensdag 22 februari 2012 | 07:31 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 22 februari 2012 | 08:48

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De leerlingen van fusieschool Het Kleine Veer en De Schakel toveren het Kerkplein in Dalfsen om tot een ware dansvloer voor hun flashmob. Winkelend publiek blijft pardoes staan om te kijken wat die heisa allemaal heeft te betekenen. foto Sacha Wunderink

De leerlingen van fusieschool Het Kleine Veer en De Schakel toveren het Kerkplein in Dalfsen om tot een ware dansvloer voor hun flashmob. Winkelend publiek blijft pardoes staan om te kijken wat die heisa allemaal heeft te betekenen. foto Sacha Wunderink

DALFSEN - De kraag gaat omhoog, de handschoenen worden stevig aangetrokken. De vrieskou van enkele weken terug mag dan verdwenen zijn, voor het winkelende publiek in het Dalfser centrum is het nog knap koud.

Maar, als vanuit de Prinsenstraat plots een groep marcherende kinderen gewapend met trompetten verschijnt is alle aandacht voor de gevoelstemperatuur plots verdwenen. En als vanaf de Aldi en uit de Bloemendalstraat zich nog meer jeugd op het Kerkplein verzamelt, stoppen ook toevallige passanten om nieuwsgierig in ogenschouw te nemen wat die heisa toch allemaal te betekenen heeft. "Een flashmob? Gaat er iemand trouwen dan?", probeert een oudere inwoner het bij haar buurvrouw. Niets van dat alles, het wordt al snel duidelijk dat het de leerlingen van fusieschool De Schakel en Het Kleine Veer zijn die onder begeleiding een aantal dansen opvoeren. Samen afgesproken en om het publiek dat op deze dinsdagochtend door het centrum struint te verrassen. Maar de groep leerlingen, 120 in totaal, hebben ook hun eigen schare fans meegenomen. Zodra de eerste noten van Michael Jackson over het Kerkplein schallen, aangewakkerd door grote luidsprekers, worden de foto- en videocamera's door vader, moeder, opa en oma tevoorschijn gehaald. Het swingende gezelschap verdwijnt overigens net zo snel als ze is gekomen, om de toeschouwers in verbijstering achter te laten.

De flashmob, volgens Van Dale een 'via internet bijeengeroepen groep mensen die zich min of meer onverwacht en zonder elkaar te kennen op een bepaald punt verzamelt om daar iets ludieks te doen', blijkt het initiatief te zijn van juf Inge. Geïnspireerd door de musical Dik Trom, waarbij om promotie te maken honderden kinderen in Amsterdam een flashmob uitvoerden. En met hulp van de Muzerie, dat op de scholen het project Muziek en Ik introduceerde. "De kinderen hebben twee weken stevig gerepeteerd", weet Johan Postma, als muziekdocent verbonden aan de school. "Nu is de uitvoering, een succes. Gelukkig werkt het weer mee, enkele weken terug was dit niet gelukt." Koud of niet, Casper Anthonissen en Wouter Homans hebben het na de flashmob flink warm. De leerlingen van groep 8 staan met de trompet in handen, overigens ongebruikt om ongelukken tijdens het dansen te voorkomen. De jongens hebben wel eens op internet een flashmob gezien. "Op YouTube", weet Caspar. "Nu hebben we onze eigen gedaan, heel leuk."

Kijk voor een videoverslag van de flashmob op het Kerkplein op www.destentor.nl .

U kon tot 23-03-2012 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Volg op Twitter

Rechterensedijk

Wat is de beste optie voor de verbetering van de Rechterensedijk?

De Rechterensedijk, met aan weerszijden bomen, is onveilig. Er gebeuren teveel ongelukken en het verkeer stroomt niet door. Zes opties. Wat is de beste?