woensdag 28 januari 2009 | 18:12 | Laatst bijgewerkt op:
zaterdag 28 maart 2009 | 05:09
DEN HAAG/OMMEN - Trailer- en aanhangerbouwer Pacton aan de Strangenweg in Ommen hoeft geen millimeter toe te geven om woningbouw ten zuiden van de Strangenweg mogelijk te maken, blijkt uit een uitspraak van de Raad van State (RvS). De RvS heeft het gehele bestemmingsplan 'Havengebied' afgeschoten, omdat er te veel woningen binnen 200 meter van het bedrijf zijn gepland.
Het plan maakte de bouw van ruim 300 woningen mogelijk op het oude bedrijventerrein. Het plan paste in de zogenoemde Drieslag waarbij de bedrijven naar het oude sportpark De Rotbrink verkassen, de sportvelden naar Sportpark Westbroek en de woningen ten zuiden van Pacton worden gebouwd. Die drieslag komt in gevaar nu de gemeente Ommen het woningbouwplan bij Pacton moet herzien of ze moet haast maken met het uitkopen van Pacton. De Raad van State stelt dat zowel de gemeente Ommen als de provincie Overijssel van verkeerde geluidhindercirkels zijn uitgegaan. De dichtstbijzijnde woningen zijn op 75 meter van Pacton gepland terwijl bij dergelijke bedrijven landelijk afstanden van minimaal 200 meter in acht worden genomen. De gemeente heeft volgens de RvS op geen enkele wijze aangetoond dat de woningen binnen een straal van 200 meter van Pacton geen last van herrie zullen krijgen.
Het liefst had Ommen gehad dat de grootste trailerbouwer van Nederland naar de Hessenpoort in Zwolle zou verhuizen, maar Pacton wil daar niet aan zolang Ommen en de provincie Overijssel niet met een flinke zak geld over de brug komen. Het gevolg is nu dat een groot deel van de woningen niet gebouwd kan worden. De provincie had al een strook grond uit het woningbouwplan geschrapt omdat die te dicht bij de hoofdvestiging van Pacton ligt. De Raad van State heeft de rest afgekeurd. De provincie ging ervan uit dat er wel woningbouw in de strook mogelijk is als Pacton meer geluidisolatie aanbrengt of als de gemeente een geluidswal aanlegt. De RvS stelt vast dat Pacton niets wil en hoeft te doen aan de herrie.
U kon tot 27-04-2009 reageren op dit artikel.