Hondenclub gemuilkorfd

Auteur: door Sandra Veltmaat |   vrijdag 20 februari 2009 | 22:00

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ZWOLLE - Arnhemmer Gerard K. heeft de Nieuwleuser dierenpensionhoudster Anita Kersjes meermalen belasterd op de website van zijn organisatie Vereniging Pitbullbelangen Nederland (UKCE). De Zwolse politierechter vond gistermiddag dat de grenzen ruimschoots waren overschreden. Kersjes vangt in beslag genomen honden op in haar pension Het Tolhuis in Nieuwleusen en deed meermalen aangifte bij de politie van smaad.
Bij het pension is in januari 2008 gedemonstreerd door liefhebbers van pitbulls.

Tussen januari en juni vorig jaar noemde K., die voorzitter is van de vereniging, Kersjes op internet 'beul van de RAD' (Regeling Agressieve Dieren, red.), en een 'paria' die jarenlang haar zakken heeft gevuld'. K. is van mening dat hij deze dingen mocht beweren "omdat zij ons uitmaakte voor 'tuig' en 'criminelen'." Ook voerde hij aan dat de rechter in Arnhem tijdens een eerder kort geding had geconstateerd dat er geen sprake was van smaad. De Officier van Justitie vond dat smaad bewezen was, ook al is de Regeling Agressieve Dieren in december vorig jaar afgeschaft. "Een forse straf is op zijn plaats omdat mevrouw Kersjes een overheidsregeling uitvoerde en K. buitenproportioneel reageerde."

De politierechter veroordeelde de man conform de eis. K. kreeg een werkstraf van 60 uur, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. De twee voorwaardelijke boetes van 1.000 en 2.500 euro moet K alsnog betalen. Dit wegens de hardleersheid van K., aldus de rechter.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
die kersjes kan gewoon niet tegen de waarheid dacht dat we in een land leefde voor vrijheid van meningsuiting en helaas zijn er bewijzen zat dat die honden niet goed behandeld daar zijn nou ik noem dat mens kersjes hetzelfde en haar assiel erbij
dini - 21-02-2009 | 22:00

U kon tot 22-03-2009 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Volg op Twitter

Rechterensedijk

Wat is de beste optie voor de verbetering van de Rechterensedijk?

De Rechterensedijk, met aan weerszijden bomen, is onveilig. Er gebeuren teveel ongelukken en het verkeer stroomt niet door. Zes opties. Wat is de beste?