Provincie zegt 'nee' tegen permanent wonen

Auteur: door Sander Wageman |   donderdag 26 november 2009 | 17:04 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 26 november 2009 | 17:06

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
DALFSEN - Het Dalfser plan om permanent wonen in vakantiewoningen op het recreatieterrein Rosengaarde toe te staan, is door de provincie naar de prullenbak verwezen.
Dat liet wethouder Evert Goldsteen gisteren weten.

Het aanpassen van het bestemmingsplan voor alle huisjes door er het predicaat 'permanente bewoning toegestaan' op te plakken, is tegen het provinciaal beleid, zo is het oordeel vanuit Zwolle. De Dalfser raad moet nu beslissen of het zich daar bij neerlegt of toch verder wil gaan met de plannen om de huiseigenaren een 'generaal pardon' te verlenen. "Maar als de raad toch door wil gaan, dan zou de provincie deze kwestie zo maar kunnen aanvechten tot aan de Raad van State", zo waarschuwt Goldsteen.

De gemeenteraad besloot in april het permanent wonen voor alle bewoners op Rosengaarde toe te willen staan. Dat besluit is in juli ter beoordeling naar de provincie gestuurd. Die stelt nu voor om af te zien van het plan. Het college zal dat advies maandag 7 december aan de raad presenteren. Dan ook moet de raad beslissen of het er nog heil in ziet om het besluit door te zetten of dat het zich neerlegt bij de afwijzing van de provincie.

Wethouder Goldsteen was al bang dat het plan zou worden afgeschoten door de provincie. "Die heeft het getoetst aan de omgevingsvisie en besloten dat het niet in het beleid past." Als de provincie haar zin krijgt, betekent dat voor de bewoners van tien huizen op Rosengaarde dat ze op zoek moeten naar andere permanente woonruimte. De gemeente zal mensen die dan toch blijven zitten, laten verwijderen. Goldsteen: "Bij alle handhavingszaken die zijn aangevochten zijn gemeenten tot nu toe altijd in het gelijk gesteld."

De 32 andere bewoners van vakantiewoningen op het recreatieterrein hoeven zich geen zorgen te maken. Voor hen is in 1994 al toestemming geregeld, dat blijft zo.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Jammer dat de bewoners ook nu weer worden weggezet als slachtoffers van die gemene (in dit geval provinciale) overheid. Het toestaan van permanente bewoning van recreatiewoningen is niets anders dan het belonen van mensen die al jaren willens en wetens de regels overtreden, want ze wisten heel goed dat permanent wonen niet was toegestaan.

Nu worden die mensen ook nog eens beloond met een fikse waardevermeerdering van hun bezit, want met een permanente woonbestemming is dat huis op die flinke kavel ineens een vermogen waard. En omdat er minder recreatuewoningen beschikbaar zijn moeten er natuurlijk weer meer worden bijgebouwd, wat weer ten koste gaat van de zo schaarse ruimte in ons land.
Bas - 27-11-2009 | 14:35

U kon tot 26-12-2009 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Volg op Twitter

Rechterensedijk

Wat is de beste optie voor de verbetering van de Rechterensedijk?

De Rechterensedijk, met aan weerszijden bomen, is onveilig. Er gebeuren teveel ongelukken en het verkeer stroomt niet door. Zes opties. Wat is de beste?