Zwemmers in gevaar: tegels aan de kant

Auteur: door Arjan Bosch |   vrijdag 19 maart 2010 | 16:15 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 19 maart 2010 | 16:23

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

NIEUWLEUSEN /DALFSEN - Om zwembad De Meule in Nieuwleusen veilig voor het grote publiek open te krijgen gaat de gemeente Dalfsen op korte termijn vele tegels vervangen.

De stenen aan de rand van het bad zijn zo slecht uit de winter gekomen dat ze rijp zijn voor vervanging. De plaatsing van nieuwe tegels - de huidige zijn scherp en liggen los - is een vereiste om het bad op tijd voor de zwemmers te openen. "In eerste instantie dachten we aan een soorte kunststoffen bekleding op de huidige randen, maar dat blijkt technisch niet mogelijk", aldus een woordvoerder. "Misschien volgend jaar, we moeten immers zekerheid hebben dat de kwaliteit van het water niet achteruit gaat." Door de aanleg van het kunststof blijft wellicht water achter in de randen van het bad, de gemeente kiest daar nu niet voor. "De provincie, controleur wat betreft zwembaden, heeft ons echter op de slechte staat van de tegels gewezen. Doordat we een bizarre winter hebben doorgemaakt, moeten we wel wat extra werk verrichten."

In Dalfsen, maar ook in Nieuwleusen, worden er bovendien nieuwe pompen in het zwembad geplaatst. Al met al moet het water rond Koninginnedag beschikbaar zijn voor zwemmers. "Halverwege april gooien we het bad vol, vervolgens moet het water op temperatuur worden gebracht."

U kon tot 18-04-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Volg op Twitter

Rechterensedijk

Wat is de beste optie voor de verbetering van de Rechterensedijk?

De Rechterensedijk, met aan weerszijden bomen, is onveilig. Er gebeuren teveel ongelukken en het verkeer stroomt niet door. Zes opties. Wat is de beste?