Remco Klein uit Nieuwleusen draait warm op de zender die sinds gisteren in de lucht is tijdens het TV Team-feest. Op 105,2 FM kunnen Nieuwleusenaren en liefhebbers uit de streek de plaatjes en programma's van het TV Team volgen tot en met 3 augustus. foto Sacha Wunderink
Jan Slagter leert elk jaar nog een beetje bij, zo zegt hij. Hij is een van de vrijwilligers van TV-Team Nieuwleusen. Gisteren en eergisteren waren zo'n vijftien vrijwilligers van deze piratenzender bezig met de opbouw van het 'dorp' waar gisteravond het vijfdaagse muziekfeest van de Nieuwleuser piraat van start ging.
Het door een sympathiserende boer beschikbaar gestelde terrein aan de Wethouder Bijkersweg biedt voor de vierde keer plaats aan de grote feesttent, twee kleinere horecatenten en diverse andere voorzieningen. Daarvóór hield TV-Team drie illegale marathons, maar die vonden vaak een voortijdig einde. Sinds 2007 geeft de gemeente Dalfsen een vergunning af en wijst het Commissariaat voor de Media een zenderfrequentie toe. "Natuurlijk, illegaal is spannender", erkent 'zendpiraat' en dj Remco Klein. "Er gaat iets van de romantiek verloren, maar zo heb je in elk geval een feestje zonder zorgen en boetes."
Want om dat feestje gaat het nog steeds. Aanvankelijk bestond de zendmarathon vooral uit plaatjes draaien, maar het accent verschoof al snel naar optredens van artiesten. Met uitzondering van de zondag (want dan is het stil) treden er tot en met dinsdag elke avond wel drie tot vijf op, inclusief grote namen uit het piratencircuit als Henk Wijngaard, de Sunstreams, Armand en Lucas & Gea.
De aanpak wordt steeds professioneler. Slagter: "Tegenwoordig zijn we er gewoon het hele jaar door mee bezig. We stellen de datum al heel vroeg vast en gaan aan de slag."
En vooral tíjdens het evenement is het spitsroeden lopen voor de bijna zestig vrijwilligers die dan in touw zijn. Slagter, lachend: "Onze nachten zijn kort, ja. Gelukkig kunnen we dat op zondag een beetje compenseren. Maar dinsdagavond zijn we gesloopt. En dan moeten we de boel nog opruimen."
De kosten van artiesten, tenten, toiletten, zendmast, licht en geluid moeten gedekt worden uit de recette. "Uitgangspunt is dat we quitte spelen of er wat aan overhouden", zegt Klein. "Veel lokale bedrijven sponsoren ons. Niet in geld, maar met allerlei diensten: de aanleg van kabels en leidingen, met containers enzovoort. Daar hebben we veel meer aan dan een paar tientjes."
Overigens zijn er wel grenzen aan de groei: de vergunning van de gemeente staat maximaal duizend bezoekers toe en ook het weiland is niet berekend op een grotere toeloop.
Details over de programmering en de optredens zijn te vinden op de internetsite www.tvteam.fm .


Sorteer reacties













