Kleurrijke tegels, veilige straten

Auteur: door Arjan Bosch |   donderdag 13 oktober 2011 | 07:00 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 13 oktober 2011 | 09:59

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Wethouder Klaas Agricola onthult de eerste van dertig gekleurde stoeptegels in Lemelerveld. foto FFU Press Agency

Wethouder Klaas Agricola onthult de eerste van dertig gekleurde stoeptegels in Lemelerveld. foto FFU Press Agency

LEMELERVELD - Dertig stoeptegels vormen samen een route door het vernieuwde gedeelte van Lemelerveld. Gemaakt door Romée, Kyra, Marit en 27 andere basisschoolleerlingen. Als wethouder Klaas Agricola met het optillen van een pilon de eerste ingekleurde stoeptegel onthult, barst Romée even later in tranen uit.

De 8-jarige kunstenares ziet tot haar ontzetting dat er met 'grote-mensenletters' 'Heidepark' op haar tekening is gezet, terwijl ze toch echt op de Regenboogschool zit. "Misschien kunnen we het wel met een soort typex weghalen", zoekt haar moeder naar troostende woorden. En de tekening was nog wel zo mooi uitgekozen om samen met 29 andere tegels als straatversiering in Lemelerveld te dienen. Een mooi cadeau van de gemeente Dalfsen, die gisteren de afsluiting van de wegwerkzaamheden aan de Parallelstraat en Vilstersedijk vierde.

De afgelopen maanden lag dat deel van Lemelerveld in een bouwput, maar het eindresultaat mag er zijn. "De wegen zijn veiliger geworden door de inrichting als 30-kilometerzone, nieuwe verlichting is aangebracht en we hebben gelijk maar het riool aangepakt", laat Agricola aan een bomvolle zaal Reimink weten. "Van zo'n grote opkomst word ik een beetje stil. Lemelervelders zijn sterk in samenwerken, dat blijkt hier maar eens te meer."

De wethouder neemt vervolgens de kinderen, die voor de gelegenheid vader, moeder, opa en oma hebben meegenomen, mee naar buiten om de eerste tegel te onthullen. De dertig stenen vormen vrijwel allemaal een kleurrijke verwijzing naar het dorp. Zo heeft Kyra (11), wel degelijk van de Heideparkschool, de mascotte van volleybalvereniging De Bevers getekend. Ze loopt wat voor op de rest van de stoet om snel haar kunstwerk te bekijken. "Erg leuk dat mijn tekening is gekozen en mooi dat iedereen hem nu kan zien", is Kyra trots. "Die zal hier over een poos nog wel liggen." Zichtbaar voor iedereen, tenzij bedekt door sneeuw. "Als ik dat zie veeg ik dat met mijn voeten wel even weg." Klasgenootje Marit heeft eveneens de eer om de toekomst van Lemelerveld een kleur te mogen geven. Vlak naast een gloednieuwe fietsstrook en dicht bij het zo gewenste zebrapad heeft ze het logo van de verschillende basisscholen in tegelvorm verwerkt. "Die ligt er over vijftig jaar nog wel, dan kan ik het me altijd herinneren."

En zo is iedereen dik tevreden over de aanpak van de Parallelstraat en Vilstersedijk, krijgt de gemeente een pluim vanwege de toegankelijkheid voor mindervaliden en is er ijs voor de kinderen. Als aan het eind van de ronde een antwoord komt op het 'Heideparkmysterie' van Romée - de letters verwijzen naar het zwembad in het dorp - is ook zij een beetje gelukkig. Misschien vandaag niet, maar over vijftig jaar als de jeugdige Lemelerveldse haar tegel nog steeds ziet liggen, kan ze er vast hard om lachen. Haar prachtige plaat, met felgele zon, spartelende vissen en wuivende palmbomen ligt dan maar mooi tussen die saaie klinkers.

U kon tot 12-11-2011 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Volg op Twitter

Rechterensedijk

Wat is de beste optie voor de verbetering van de Rechterensedijk?

De Rechterensedijk, met aan weerszijden bomen, is onveilig. Er gebeuren teveel ongelukken en het verkeer stroomt niet door. Zes opties. Wat is de beste?