De sprekers Willem Ouweneel en Steve van Deventer proberen de mannen nieuwe geloofsbagage mee te geven. 'Leven door de Geest' staat centraal. En dat thema is voor veel christenen een moeilijk onderwerp.
Wim Broekhuizen is voor de eerste keer op de Mannendag en is blij met de keuze voor dit thema. "We krijgen de kracht van de Heilige Geest om dingen in het dagelijks leven te doen. Die kracht hebben we in ons, maar daar moeten we ons eigenlijk meer bewust van zijn. Als God dingen met je voor heeft, mogen we er in geloven dat de Geest ons hierin helpt. Best moeilijk, maar dat is echt leven door de Geest."
Volgens Jos Gorissen, bestuurslid van Stichting Veluwse Mannendagen, hebben christenen zo'n dag als deze nodig om te groeien in geloof.
"Mensen geven hun vrije zaterdag er voor op om een dag bezig te zijn met God. Er is echt behoefte aan. Er is een enorm saamhorigheidsgevoel. Als het koffiepauze is geweest, krijg ik de mannen bijna niet meer de zaal in. Ze hebben het onderling gezellig en voelen zich één met elkaar. Samen leren van het Woord van God."
Onder de bezoekers is geen enkele vrouw te vinden. Volgens de spreker Willem Ouweneel is het thema 'Leven door de Geest' speciaal toegespitst op de mannelijke bezoeker.
"Mannen begrijp je tenminste", lacht hij. "Preken voor alleen vrouwen is toch heel anders. Soms is een mannelijk publiek dan net iets gemakkelijker dan een vrouwelijk publiek. Het is wel eens goed dat de vrouwen er niet bij zijn", zegt hij met een grijns op zijn gezicht.
Meer dan de helft van de mannen staat op wanneer Ouweneel tijdens zijn preek vraagt of de mannen meer zalving van de Geest willen ontvangen, of ze willen werken aan verslavingen, zogenoemde blokkades in het leven, en of ze aan de slag willen gaan met de persoonlijke roeping in het Koninkrijk van God.
Het gevoel van samenzijn is duidelijk voelbaar. De mannen zijn gekomen om iets te leren, om dichterbij God te komen.
Ouweneel: "Ik hoop dat God vandaag de mannen persoonlijk heeft aangeraakt." Wim Broekhuizen: "De sprekers leerden me dat je als christen meer met de kracht van de Geest moet doen. Een belangrijke les. Op de Mannendag word je op een heel praktische manier opgebouwd in je geloof. Het vuur van de Geest, dat willen we allemaal wel."
Op de Mannendag in Wezep is er ruimte voor persoonlijke geloofs- en levensvragen, samenzang, bezinning en bijbelstudies.
De Mannendag wordt op zaterdag 7 februari nog een keer georganiseerd. De organisatie verwacht ongeveer negenhonderd bezoekers, verdeeld over de twee dagen.
Meer informatie: www.mannendagwezep.nl


Sorteer reacties














U kon tot 04-03-2009 reageren op dit artikel.