Tbs Nunspeetse hooivorkzaak verlengd

  woensdag 17 maart 2010 | 19:03 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 17 maart 2010 | 19:05

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
NUNSPEET/ZUTPHEN - De rechtbank in Zutphen heeft de tbs van de 39-jarige Gerrit de Z. met twee jaar verlengd. De Z. doodde in 2005 zijn 64-jarige vader in Nunspeet met een hooivork, omdat hij meende dat zijn vader een veedief was. In 2008 kreeg hij tbs met dwangverpleging opgelegd.
Dit was de eerste keer dat de rechter zich over verlenging boog.

In tegenspraak met de werkelijkheid was De Z. ervan overtuigd dat de boerderij waarop het drama plaatsvond zijn eigendom was en dat zijn vader twee koeien wilde ontvreemden.

In dat complot gelooft hij nog steeds, zo meldden rapporteurs uit de tbs-kliniek waar de boerenzoon sinds medio vorig jaar zit.

De Nunspeter is ondanks medicijngebruik nog steeds ernstig psychotisch, waardoor het gevaar van herhaling onverminderd groot is. Reden voor de rechtbank om de tbs-maatregel met twee jaar te verlengen.

U kon tot 16-04-2010 reageren op dit artikel.


Nu op de homepage

Klik hier voor meer....

Wethouder Kok is terecht opgestapt bij de gemeente Oldebroek.

Het bekijken van sekssites op kantoor maakt hem als wethouder van een christelijke partij ongeloofwaardig

Volg op Twitter