"Het niveau van het Cambium Songfestival wordt ook elk jaar hoger", concludeerde Henk van der Maten, één van de initiatiefnemers van het evenement. foto Henri van der Beek
HEERDE - Liedjes over pesten, verliefd zijn of het klimaat. Tijdens het Cambium Songfestival kwam het allemaal voorbij.
De twaalf deelnemers haalden gistermiddag alles uit de kast om met de titel naar huis te gaan.
De grote zaal in Welgelegen zat vol met vrienden, klasgenoten en familie. Een enkeling had zelfs een spandoek gemaakt om hun favoriet aan te moedigen.
De deelnemende scholen (Wilhelminaschool, Emmaschool, Willem Alexanderschool en Margrietschool) hadden elk al eerder een songfestival gehouden. Iedereen uit de groepen zes tot en met acht die wilde, kon meedoen. De beste drie deelnemers werden afgevaardigd naar de finale.
Annelin Veldhuis (11) zingt samen met Rachel Popping (10) het nummer 'Je bent goed zoals je bent'. De twee zitten op de Margrietschool. "We hebben het liedje op internet gehoord en uitgekozen. Op school zingen we ook veel", vertellen ze. Erg zenuwachtig voor het optreden zijn ze niet, want ze hebben goed geoefend.
Er is deze middag van alles te horen. Een nummer uit de musical Annie, een rap en zelfs een zelf geschreven nummer.
De deelnemers hebben dansers meegenomen en een enkeling bouwt het podium om met zitzakken, tafels en andere spullen. Na afloop krijgt elke act opbouwend commentaar van een jury.
Die jury bestaat uit Deborah de Lange, docent muziek aan de Noordgouw; Herman Riphagen (oa. docent piano aan De Hank) en Wolfried Kaper (voormalig docent muziek aan de Noordgouw). Ze zijn verrast over het hoge niveau van de kandidaten.
Het is de achtste editie van het festival. "Het is belangrijk dat kinderen zingen en met muziek in aanraking komen", legt Henk van der Maten uit. Hij is één van de initiatiefnemers van het evenement en presenteert de middag. Hij helpt de leerlingen met het oefenen van hun nummer, want er wordt maandenlang geoefend.
De belangstelling wordt elk jaar groter.
Van der Maten: "Er deden ruim tachtig deelnemers mee aan de songfestivals op de scholen. Het niveau wordt ook elk jaar hoger. Leerlingen kijken naar elkaar en naar programma's als X-Factor. Daar leren ze veel van."
Sonja van Weeghel is best een beetje zenuwachtig voor haar dochter Diëlle (10). Diëlle zit op de Willem Alexanderschool en zingt het lied 'Boris', over een hond. "Ze heeft thuis veel geoefend. Een vriendin van haar had zangles en ze ging een keer mee. Toen wilde zij ook. Maar van wie ze dat zangtalent heeft, geen idee", lacht Sonja.
En het optreden van Diëlle ging erg goed, want ze sleepte de derde prijs in de wacht. Deze plek moest ze delen met Manon & Hester van de Emmaschool. Carmen werd tweede met haar eigen nummer 'Am I a Mistake' en Ella werd eerste. Met het nummer 'Ik ben zo normaal" kreeg ze de hele zaal mee.
















U kon tot 10-07-2011 reageren op dit artikel.