UniekVolgens Huisman is het vrij uniek in Nederland. ‘Er staan maar een paar gebouwen van dit bedrijf in ons land.’ De bomen die gebruikt worden komen van terreinen op achthonderd meter hoogte, omdat de structuur daar harder is. De diameters lopen uit van tweeëntwintig tot veertig centimeter. Door deze dikte is het pand heel goed geïsoleerd. ‘Dat scheelt ons weer in stookkosten,’ aldus Huisman.
Bouwpakket
De massief ronde boomstammen worden met de hand bewerkt. Daar gaat aardig wat tijd in zitten. Eén werknemer schiltop een dag maar drie bomen.
De verbindingen worden foutloos met een kettingzaag uitgewerkt. Alles wordt in Tsjechië in elkaar gezet. Als het bouwpakket in elkaar zit, wordt iedere boom genummerd. Dan gaat het weer uit elkaar en kan het naar Nederland worden vervoerd.
‘Het nadeel van dit systeem is dat elke boom weer op dezelfde plek moet. Als ze een boom vergeten kunnen we niet verder,’ zegt Huisman.
Gelukkig is dat niet het geval geweest. In februari wil de camping het gebouw in gebruik nemen. Tot die tijd zitten ze nog in het woonhuis.

















U kon tot 26-01-2007 reageren op dit artikel.