Boukema snapt ophef niet

Auteur: door Pieter Steenbergen |   dinsdag 02 maart 2010 | 13:32 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 02 maart 2010 | 14:38

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ELBURG - Of het zijn partij extra stemmen oplevert is lastig te peilen, maar publicitair heeft de illegale stickeractie Rien Boukema in ieder geval geen windeieren gelegd. "Heel handig gedaan", zegt Jean Paul-Lamers, communicatie-adviseur bij de gemeente Elburg. "Naamsbekendheid genereert naamsbekendheid.
Uit onderzoek blijkt dat mensen vergeten dat het om negatieve publiciteit ging."

Boukema en Berga van politiek nieuwkomer Elburg Beleid, plakten afgelopen weekend de publieke ruimte vol met partijstickers. De gemeente stelde een deadline: verwijderen of er zwaait wat. De rekening van het verwijderen, om precies te zijn. Boukema zou de stickers donderdag verwijderen, maar de gemeente wilde zolang niet wachten. "Het was een ludieke actie, we hebben niet de financiële middelen om achtduizend folders te laten drukken, partijposters betaal ik uit eigen zak", zegt Boukema.

Hij erkent de overtreding en snapt dat de gemeente moet handhaven, maar de haast verbaast hem. "We zijn zaterdag rond middernacht gaan plakken en werden twee maal door de politie op de vingers getikt, maar niet verbaliseert. Maandagochtend stond een dame van de gemeente op mijn voicemail met het dringende verzoek om terug te bellen. Heb ik een paar keer gedaan, maar ik kreeg die mevrouw niet te pakken. 's avonds komt Sjouke Berga (kandidaat-raadslid, red.) met een brief van de gemeente naar mij toe, waarin staat dat alle stickers dinsdag 09.00 uur verwijderd moeten zijn." Jean-Paul Lamers van de gemeente Elburg: "Een ambtenaar heeft de stickers zondag waargenomen en een brief bezorgd bij Berga. We hebben meteen gehandhaafd, omdat we geen precedent willen scheppen. Voor partijaffisches zijn speciale borden. De stickers moesten daarom voor de verkiezingen worden verwijderd. Als andere partijen dit hadden gedaan, was het niet anders gegaan."
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Misschien wel een laatste angst stuiptrekking van wethouder Wessel die de kans loopt misschien niet als wethouder terug te komen in het college, dat kan de man op meer dan een half miljoen euro aan wachtgeld schelen in de toekomst.
Zou hij nou zo bang zijn van Elburg Beleid dat zelfs de zondagsrust moet worden opgeofferd om deze nieuwe partij zo dwars te zitten.
Ik heb van deze wethouder op diverse plaatsen, niet op de aanplakborden, reclame borden gezien die er al dagen staan. Daar is dus niet tegen opgetreden.
Zijn gedrag doet zijn postuur eer aan.

Mensen ga stemmen.
Loek - 02-03-2010 | 23:57

U kon tot 01-04-2010 reageren op dit artikel.